Радник президента США з національної безпеки Майк Волц заявив, що бере на себе «повну відповідальність» за включення головного редактора видання The Atlantic Джеффрі Ґолдберґа в закритий чат, в якому високопосадовці адміністрації Дональда Трампа, включно з віцепрезидентом і міністром оборони, обговорювали плани ударів по єменських хуситах.
В інтерв’ю Fox News Волц визнав, що створив цей чат у месенджері Signal та координував його роботу. За його словами, він не знає, як Ґолдберґ опинився в чаті, де, крім нього, було лише 18 людей. Радник припустив, що міг додати журналіста до чату випадково, переплутавши його номер з номером людини, яку він збирався додати. За словами Волца, він особисто не знайомий із Ґолдберґом. При цьому він піддав журналіста різкій критиці, назвавши його «негідником», звинувативши в публікації недостовірної інформації і сказавши, що він має «жахливу репутацію» і «ненавидить президента».
«Ми зробили помилку. Ми рухаємося далі», – сказав Уолтц. За його словами, розслідування того, як Ґолдберґ міг опинитись у чаті, може здійснити команда DOGE мільярдера Ілона Маска.
У The Atlantic заявили, що представники адміністрації не вперше намагаються дискредитувати журналістів, і запевнили, що продовжать незалежно повідомляти про події.
Президент Трамп 25 березня заявив, що витік даних про удари по єменських хуситах не мав значних наслідків. Трамп наголосив, що присутність журналіста в закритому обговоренні воєнних планів ніяк не вплинула на проведення військової операції.
«Майкл Волц засвоїв урок, і він хороша людина», – повідомив Дональд Трамп в інтерв’ю NBC News.
Майк Волц обіймає посаду радника президента США з національної безпеки із січня 2025 року. Після повідомлень про витік деякі американські ЗМІ припустили, що Волц буде звільнений із посади.
Джерела видання Axios розповіли, що кілька демократів закликають до проведення розслідування та ймовірного покарання посадових осіб, причетних до витоку. Неурядова організація American Oversight 25 березня оголосила про подання федерального позову у Вашингтоні проти п’яти представників адміністрації Трампа, які були присутні в чаті у Signal. Позивачі стверджують, що використання месенджера для таких розмов виглядає як порушення федерального законодавства щодо збереження документації з питання ухвалення рішень. Представники адміністрації стверджують, що в розмовах не було нічого секретного.
Форум