Кабінет міністрів погодив кандидатури чотирьох нових членів наглядової ради НЕК «Укренерго». Ними стали Патрік Роланд Грейхен, Луїджі де Францискі, Єппе Себастьян Кофод і Ян Генрік Монтелл, повідомила 27 листопада пресслужба енергетичної компанії.
«Ми вітаємо швидке завершення конкурсного відбору незалежних членів наглядової ради НЕК «Укренерго». Від цього залежить рівень міжнародної підтримки, яка вкрай необхідна енергетикам для здійснення відновлювальних робіт, будівництва захисту підстанцій в умовах війни та постійної загрози обстрілів», – зазначив виконувач обов’язків голови правління НЕК «Укренерго» Олексій Брехт.
Вказано, що пошук кандидатів здійснювала міжнародна компанія Korn Ferry.
У компанії розповіли, що до наглядової ради увійдуть, зокрема:
Патрік Роланд Грейхен – європейський експерт з питань клімату та енергетики. Раніше він працював державним секретарем у Федеральному міністерстві економіки та захисту клімату, де відігравав ключову роль у формуванні національних енергетичних стратегій.
Луїджі де Францискі – відповідав за регуляторні питання в компанії TERNA, італійському операторі системи передачі електроенергії, що є найбільшим в Європі. Він також займав посаду віцепрезидента чорногорського оператора ГТС CGES та більше шести років був членом правління ENTSO-E. Луїджі вже займав посаду незалежного члена Наглядової ради «Укренерго» в період 2019-2021 років.
Єппе Себастьян Кофод – європейський політик та експерт в галузі енергетики і безпекових питань. Він має значний досвід державного управління на посаді міністра закордонних справ Данії, а також досвід члена Європейського парламенту та парламенту Данії.
Ян Генрік Монтелл – був фінансовим директором фінського оператора системи передачі електроенергії Fingrid. До цього працював партнером міжнародної аудиторської компанії KPMG та має досвід роботи на посаді члена правління Nord Pool, скандинавської енергетичної біржі.
2 вересня більшість членів наглядової ради вирішили достроково припинити повноваження голови «Укренерго» Володимира Кудрицького. Він заявив, що в анонімних телеграм-каналах і деяких ЗМІ була розгорнута кампанія з дискредитації «Укренерго».
Після цього голова наглядової ради «Укренерго» Даніель Доббені та член наглядової ради Педер Андерсен подали заяви про дострокове припинення повноважень і заявили, що «рішення про дострокове звільнення керівника «Укренерго» є політично вмотивованим а, за результатами представленого звіту, для нього не має жодних обґрунтованих підстав».
Раніше українські ЗМІ з посиланням на джерела писали, що президент України Володимир Зеленський на засіданні Ставки звернувся до голови правління «Укренерго» з вимогою написати заяву про звільнення за власним бажанням через, нібито, поганий захист обʼєктів «Укренерго». Кудрицький написав у своєму фейсбуці, що його звільнення не повʼязане із захистом обʼєктів.
12 вересня в інтервʼю Економічній правді Кудрицький заявив, що вважає метою його звільнення намагання «перевести під ручний контроль усі ці майбутні інвестиції у відбудову енергетики та розвиток нової генерації». За словами Кудрицького, «Укренерго» має оборот 100 мільярдів гривень і залучила понад 1,5 мільярда євро західної підтримки.
Офіційно про причини звільнення Кудрицього не повідомлялося.
Форум