Доступність посилання

ТОП новини

В «Укренерго» озвучили, який місяць літа може бути найважчим для енергосистеми 


«Зараз ми, мабуть, вже пройшли той мінімум споживання, який можемо мати у себе в системі у весняно-літній період», розповів представник оператора
«Зараз ми, мабуть, вже пройшли той мінімум споживання, який можемо мати у себе в системі у весняно-літній період», розповів представник оператора

Протягом літа очікуються дефіцити в енергосистемі, їхній пік може припасти на липень, каже начальник Департаменту балансової надійності оператора системи передачу «Укренерго» Роман Грабчак. Про це він розповів на презентації дослідження аналітичного центру DiXi Group 28 травня.

За словами Грабчака, конкретні оцінки щодо стану енергосистеми на цей сезон оператор не публікує з огляду на воєнний час, хоча передає Міністерству енергетики.

Водночас він припустив, що влітку дефіцит в енергосистемі спричинятиме сезонний приріст споживання:

«Зараз ми, мабуть, вже пройшли той мінімум споживання, який можемо мати у себе в системі у весняно-літній період. Далі з розвитком високих температур споживання буде тільки рости – воно б росло, якби ми не були змушені його обмежувати».

Читайте також: Швеція надала Україні понад 56 мільйонів євро для підтримання енергетики

Грабчак пояснив, що в літній сезон падають спроможності гідрогенерації, яка є основним джерелом гнучкості енергосистеми і доступних резервів потужності. Це також збільшить дефіцит електроенергії.

Ці чинники збільшують роль атомної енергетики, але влітку АЕС зазвичай зупиняють енергоблоки для планового ремонту. Крім того, теплові електроцентралі також не працюють у літній період, тому що багато з них, за словами Грабчака, не можуть працювати без теплового навантаження, або ж мусять зупиняти роботу для підготовки до зими.

«Що ми очікуємо таким чином? Що, мабуть, найважчим місяцем поки що вважається липень – це коли вже немає достатньо води (для гідрогенерації – ред.), і добре, якщо буде за середніми багаторічними показниками, але вже багато ремонтів і ще не встигли відновити достатньо обладнання теплових станцій, яке було пошкоджено останніми атаками», – припустив представник оператора.

Читайте також: В «Укренерго» розповіли, чи вимикатимуть світло 28 травня

Водночас він висловив сподівання, що підвищення так званих прайск-кепів – граничних цін на ринку електроенергії – заохотить імпорт електроенергії з-за кордону.

«Це дозволить підвищити привабливість нашого внутрішнього ринку з точки зору ціни для тих гравців на ринку, хто купує електроенергію в Європі і заводить її в Україну. Не секрет, що не завжди весь доступний перетин завантажений по максимуму суто тому, що електроенергію не так вигідно купувати в Європі і перепродавати тут», – сказав Грабчак.

Він також припустив, що потрібен аудит ТЕЦ, щоб вивчити можливість залучати їх також і в літній період.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. Це спричинило запровадження графіків відключень електрики навіть за теплої погоди, коли споживання є приблизно у півтора раза меншим, ніж узимку.

Форум

XS
SM
MD
LG