Український уряд прагне створити єдиний логістичний простір, щоб люди, товари та послуги швидко переміщувалися в обидва боки від кордону. Для цього, зокрема планують побудувати 17 нових пунктів пропуску до 2030 року, розповів 11 лютого прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Також до цього часу влада планує оновити 29 вже існуючих пунктів пропуску.
Крім того, уряд хоче реалізувати такі заходи для покращення перетину кордону:
- «Транспортний безвіз» із ЄС, завдяки якому українським перевізникам більше не потрібні окремі дозволи. Минулого року автомобільним транспортом Україна експортувала товарів на 14,7 млрд доларів, що на 5% більше, ніж у 2023 році.
- Запуск спільного митного та прикордонного контролю на кордонах з ЄС. Кабмін розраховує, що цього року запуститься пілотний проєкт на українсько-польському кордоні.
- Система єЧерга, яка працює на 28-ми пунктах пропуску. Загалом від старту єЧерги зафіксовано майже 1,7 млн перетинів кордону за допомогою цього сервісу.
- Український морський коридор. За півтора року його роботи транспортували вже більше 100 млн тонн вантажів до 53-х країн світу.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну повітряний простір над Україною був закритий з міркувань безпеки. Через що використання автомобільного і залізничного транспорту та відповідної інфраструктури значно зросло.
Наприкінці листопада минулого року уряд опублікував проєкт Стратегії з розбудови прикордонної інфраструктури з Європейським союзом та Молдовою до 2030 року. Вона передбачала реконструкцію 11 пунктів перетину з Молдовою, шести з Польщею, трьох зі Словаччиною, пʼяти з Румунією і трьох з Угорщиною.
Форум