Керівний орган Міжнародного кримінального суду 3 квітня висловив занепокоєння рішенням Угорщини вийти з МКС.
«Коли держава-учасниця виходить із Римського статуту, це затьмарює наші спільні прагнення до справедливості й послаблює нашу рішучість боротися з безкарністю… Справедливість вимагає нашої єдності», – йдеться в заяві президентства Асамблеї держав-учасниць.
Там закликали Угорщину «продовжувати залишатися рішучою стороною Римського статуту».
«Кожна держава-учасниця має право висловити свої занепокоєння перед Асамблеєю, і президентство закликає Угорщину провести змістовне обговорення цього питання», – йдеться в заяві.
Угорщина оголосила про вихід з Міжнародного кримінального суду на тлі приїзду прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу до Будапешта зі своєю першою поїздкою до Європи після того, як МКС видав ордер на його арешт.
Державне інформаційне агентство MTI процитувало керівника апарату прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Гергеля Гуляша, який заявив, що уряд збирається вийти з суду в Гаазі, підтверджуючи те, що дипломатичні джерела в Угорщині повідомили Радіо Свобода раніше цього тижня.
«Угорщина вийде з Міжнародного кримінального суду, – написав у заяві Гуляш. – Уряд розпочне процедуру виходу у четвер, відповідно до конституційної та міжнародно-правової бази».
Як країна-учасниця суду в Гаазі, Угорщина була зобов’язана заарештувати Нетаньягу.
Очікується, що процес виходу з МКС триватиме до року, оскільки такий крок ще має схвалити парламент.
Угорський прем’єр Віктор Орбан направив запрошення Нетаньягу в листопаді минулого року – на наступний день після того, як МКС видав ордер на його арешт у зв’язку з ймовірними воєнними злочинами в Газі.
Цей візит стане другим, який він здійснив за кордон після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт як щодо нього, так і колишнього міністра оборони Йоава Галланта в листопаді минулого року. У лютому Нетаньягу відвідав Вашингтон. Ні Ізраїль, ні Сполучені Штати не є членами МКС.
Форум