Військовий суд Узбекистану засудив 10 людей до тривалих термінів ув’язнення за причетність до замаху на колишнього співробітника Адміністрації президента Коміла Алламджонова в жовтні 2024 року. Про це пише узбецька служба Радіо Свобода.
Підсудні отримали ув’язнення строком від 7 до 23 років. Звинувачення включали замах на вбивство, тортури та зловживання владою.
Шухрат Расулов, засуджений до 23 років, є колишнім співробітником Служби безпеки президента, а Донієр Ташходжаєв до листопада минулого року був заступником начальника Головного управління внутрішніх справ міста Ташкента. Відомо, що на цій посаді він, серед іншого, керував розслідуванням справи блогера Абдукодира Мумінова. Правозахисники стверджують, що Ташходжаєв несе відповідальність за тортури, скоєні в ташкентському УВС.
Ташходжаєв був звинувачений у приховуванні доказів і наданні неправдивої інформації про виконавців у складі слідчої групи.
Розслідування Радіо Свобода показало, що п'ятеро осіб, які були головними фігурантами замаху на Алламджонова і чиї імена згадуються у звіті Верховного суду, тісно співпрацювали з неофіційним «офісом» в Ташкенті.
Джерела Радіо Свобода в узбецькому уряді та правоохоронних органах пов’язують «офіс», який, як стверджується, чинив тиск на місцевих бізнесменів і чиновників, з Отабеком Умаровим – молодшим зятем президента Мірзійоєва і колишнім заступником голови президентської служби безпеки.
Отабек Умаров та інші офіційні особи не коментували повідомлення міжнародної преси про ташкентський «Офіс», який називають «паралельним урядом» і «державою в державі».
Офіційний звіт Верховного суду не розкриває мотивів злочину. Влада не зробила жодної заяви щодо замаху на Алламджонова, який стався за кілька годин до початку останніх парламентських виборів в Узбекистані і вважається найгучнішим політичним вбивством в новітній історії країни.
Реагуючи на вирок, оголошений 12 лютого, Коміл Алламджонов вперше заговорив про вбивство, написавши, що «про те, що я пережив за останні 5 місяців, знаю тільки я, моя сім'я і мої найближчі друзі». У заяві на своєму офіційному telegram-каналі Алламджонов висловив надію, що «правду дізнаються».
Форум