Кількість ударів російських безпілотників по Україні зросла більш ніж на 50 відсотків з моменту початку мирних переговорів під проводом США в середині лютого, як показав аналіз, проведений британським виданням Telegraph.
За 30 днів після 18 лютого, коли розпочалися мирні переговори, Росія здійснила 4 776 ударів з безпілотників, порівняно з 3 148 ударами за 30 днів до цього, згідно з останніми даними командування Повітряних сил Збройних сил України.
Хоча відтоді відбулося ще кілька раундів переговорів, під час яких представникам США вдалося отримати від України згоду на 30-денне перемир’я, а Москва цю ідею не відкинула, але висунула свої умови. Також були перемовини щодо заборони ударів на енергетичну інфраструктуру та безпеки судноплавства у Чорному морі, немає жодних ознак того, що обстріли сповільнюються.
Цифри показують, що до зустрічі в Ер-Ріяді Україна була мішенню в середньому для 101 безпілотника на день, порівняно зі 154 на день після неї, тобто на 52,5% більше.
Аналіз Telegraph також виявив, що напади сталися в ті дні, коли Дональд Трамп публічно розкритикував Володимира Зеленського в Овальному кабінеті, а США припинили ділитися розвідданими з Україною.
28 лютого, коли президент США звинуватив свого українського колегу в недостатній вдячності за американську підтримку, на Україну було запущено 208 російських безпілотників проти 166 днем раніше. 7 березня, коли США призупинили обмін розвідувальними даними з Україною, Росія запустила 252 безпілотника – це стало другим найбільшим показником цього року.
Аналіз також показав, що атаки Москви стали «масштабнішими та ефективнішими» за останні тижні, частково через те, що Росія змінила тактику безпілотників. За даними Інституту вивчення війни (ISW), російські військові перейшли на безпілотники дальньої дії, які більш успішно пробивали парасольку ППО України.
Тим часом Україна все більше намагається перехопити російські безпілотники та ракети. Згідно з аналізом Telegraph, влітку 2024 року рівень перехоплення в Києві стабільно перевищував 60%, але за останні два місяці впав до 50% або менше.
Проте в останні тижні Україна також активізувала свою кампанію безпілотників, хоча й меншою мірою.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв швидко припинити бойові дії.
Після останніх переговорів в Ер-Ріяді за участю представників США, України та Росії (окремо) Трамп заявив про «великий прогрес».
25 березня Білий дім заявив, що з Україною у Саудівській Аравії, серед іншого, домовились про безпечне судноплавство у Чорному морі та розробити механізм заборони на удари по енергооб’єктах.
Також в Ер-Ріяді 24 березня делегація США провела переговори з представниками Росії, вони тривали понад 12 годин.
Кремль у своєї заяві зазначив, що домовленість про забезпечення в Чорному морі безпеки судноплавства нібито набирає чинності після зняття низки санкцій із російських банків, які торгували сільськогосподарською продукцією, а також із російських кораблів. Вашингтон про таку умову у своїй заяві не згадував.
Форум