Доступність посилання

Британія та Франція звинувачують Путіна у зволіканні з припиненням вогню в Україні


«Наше судження полягає в тому, що Путін продовжує обманювати, продовжує зволікати», – сказав Девід Леммі
«Наше судження полягає в тому, що Путін продовжує обманювати, продовжує зволікати», – сказав Девід Леммі

Міністри закордонних справ Франції та Великої Британії звинуватили президента Росії Володимира Путіна у затягуванні переговорів про припинення вогню і вимагали від Москви швидкої відповіді після тижнів зусиль США забезпечити перемир’я.

«Наше судження полягає в тому, що Путін продовжує обманювати, продовжує зволікати. Він міг би погодитися на припинення вогню зараз, але він продовжує бомбардувати Україну, її цивільне населення, її енергоносії», – сказав міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі журналістам у штаб-квартирі НАТО, стоячи поруч зі своїм французьким колегою Жан-Ноелем Барро в символічній демонстрації єдності.

Глава МЗС Франції додав, що Росія продовжує завдавати удари по енергетичній інфраструктурі, продовжуючи свої воєнні злочини.

Москва наразі на ці заяви не реагувала.

Напередодні постійний представник Британії при ОБСЄ Ніл Голланд на черговому засіданні організації зауважив, що минуло 22 дні, як Україна висловила готовність погодитися на негайне 30-денне припинення вогню.

«Єдина умова, яку поставила Україна, – щоб на це погодилася і Росія. Замість того, щоб скористатися цією можливістю для миру, Росія вирішила продовжувати боротьбу, наслідком цього рішення є марна жертва нових життів солдатів і цивільних з обох сторін...На жаль, ми не бачимо доказів того, що президент Путін серйозно готується до миру», – сказав він 3 квітня.

Після переговорів з американською стороною в Ер-Ріяді Кремль 25 березня заявив, що домовленість про забезпечення в Чорному морі безпеки судноплавства нібито набирає чинності після зняття низки санкцій з РФ, зокрема, санкцій з російського державного банку «Россільгоспбанк» та організацій, залучених до міжнародної торгівлі продуктами харчування та добривами.

Агенція Bloomberg 28 березня повідомила, що Росія вимагає від Європейського Союзу (ЄС) відновити підключення «Россільгоспбанку» до міжнародної банківської системи SWIFT як передумову для реалізації Чорноморського припинення вогню як тест, щоб визначити, чи будуть Сполучені Штати відповідати вимогам Росії та заохочувати європейських партнерів підтримати послаблення санкцій. У Європі вважають, що ще зарано для послаблення санкцій щодо РФ.

11 березня представникам США вдалося отримати від України згоду на 30-денне перемир’я. Путін цю ідею не відкинув, але висунув свої умови.

Україна і Росія також обмінюються звинуваченнями в недотриманні мораторію на завдання ударів по енергетичних об’єктах один одного.


Форум

XS
SM
MD
LG