Доступність посилання

США в ООН проголосували спільно з РФ і Білоруссю проти резолюції, яка згадувала війну проти України


Генеральна асамблея ООН, фото ілюстративне
Генеральна асамблея ООН, фото ілюстративне

Сполучені Штати вдруге проголосували в ООН проти резолюції Генеральної асамблеї, в якій серед іншого йшлося про засудження російської агресії проти України.

16 квітня американські дипломати проголосували так само, як Росія, Білорусь, КНДР і представники ще п’яти країн. Натомість підтримали резолюцію A/79/L/75 «Співпраця між ООН та Радою Європи» 105 держав.

Серед іншого, в тексті документа йшлося про статус Росії, яку виключили з Ради Європи в березні 2022 року. Також у резолюції згадана агресія РФ проти України. Авторами документа були дипломати з Люксембургу та Литви, його представлення підтримали ще понад 40 держав, у тому числі й Україна.

Представник США при ООН Джонатан Шрієр, аргументуючи нинішню позицію Вашингтона, сказав, що резолюція «повторює заяви щодо російсько-української війни, які Сполучені Штати не вважають сприятливими для просування справи миру».

«Ми впевнені, що довгострокове вирішення російсько-української війни є найважливішим для членів Ради Європи, як і для Сполучених Штатів. Ми сподіваємося, що Рада Європи та всі держави-члени ООН підтримають і зміцнять зусилля для досягнення всеосяжного та тривалого миру між Росією та Україною», – сказав американський дипломат.


Генеральна асамблея ООН 24 лютого проголосувала за підтвердження територіальної цілісності України, ухваливши резолюцію, яка засуджує вторгнення Росії. Проти голосували Білорусь, Буркіна-Фасо, Бурунді, Еритрея, Екваторіальна Гвінея, Малі, Маршалові острови, Нікарагуа, Нігер, Палау та США.

Українська резолюція, підтримана Європою, була схвалена перед голосуванням по протилежній пропозиції США, яка закликає до швидкого припинення війни, але не згадує про повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.

Згодом Генеральна асамблея ООН проголосувала за американський проєкт резолюції щодо третьої річниці російської війни з європейськими поправками, проти яких виступали США.

Зокрема поправки замінили «російсько-український конфлікт» на «повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну».

Резолюції, ухвалені органом із 193 членів, не є юридично обов’язковими, але за ними уважно стежать у всьому світі.

Форум

XS
SM
MD
LG