Генеральна асамблея ООН 24 лютого, в третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, розгляне проєкти резолюцій із цього приводу. Якщо дипломати не домовляться щодо єдиного тексту, то на розгляд буде винесено два проєкти.
Резолюція, серед авторів якої є українські дипломати, мала 56 країн-співавторів, повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга 23 лютого на форумі «Україна. Рік 2025».
Раніше медіа повідомили, що Сполучені Штати запропонували свій проєкт резолюції Генасамблеї ООН з приводу третьої річниці російського вторгнення в Україну. Текст Вашингтона, з яким ознайомилося агентство AFP, закликає до «швидкого припинення конфлікту», не згадуючи про територіальну цілісність України, і не містить критики на адресу Москви.
Замість цього текст з 65 слів починається з «висловлення жалоби з приводу трагічної загибелі людей в ході російсько-українського конфлікту».
Далі в ньому «підтверджується», що метою ООН є підтримка «міжнародного миру і безпеки».
23 лютого міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна стала співавторкою проєкту американської резолюції до річниці повномасштабного вторгнення. Саме цей документ раніше позитивно оцінили у РФ.
Раніше деякі ЗМІ повідомили, що Сполучені Штати відмовляються бути співавторами проєкту резолюції ООН до третіх роковин війни РФ проти України.
Проєкт резолюції ООН підготувала до 24 лютого 2025 року, третьої річниці початку повномасштабної війни. Такі резолюції організація випускала у два попередні роки, і США завжди були серед співавторів. Тепер серед авторів резолюції є Велика Британія, Франція, Німеччина, Канада, Швейцарія, Польща, Литва, Латвія та Естонія.
У документі під назвою «Просування всеосяжного, справедливого та сталого миру в Україні» країни вимагають від Росії «негайно, повністю та беззастережно вивести всі її збройні сили з території України». Торік у документі п’ять разів згадували агресію Росії. Наразі, як стверджують джерела видання FT, адміністрація президента США Дональда Трампа блокує такі формулювання.
Форум