Доступність посилання

ТОП новини

Посол США в НАТО анонсувала «нову мову» на саміті у Вашингтоні щодо членства України в Альянсі


«Зараз в Альянсі є кілька дуже важливих і корисних ідей – деякі цікаві пропозиції», – зазначила Сміт, не вдаючись у деталі
«Зараз в Альянсі є кілька дуже важливих і корисних ідей – деякі цікаві пропозиції», – зазначила Сміт, не вдаючись у деталі

Посол США в НАТО Джуліан Сміт назвала «малоймовірним» сценарій, за якого Україна отримає запрошення на вступ до Альянсу цього літа на саміті у Вашингтоні. Водночас дипломатка зазначила, що формулювання щодо її євроантлантичних прагнень відрізнятимуться від тих, які були у Вільнюській декларації саміту НАТО.

«У декларації (Вашингтонського – ред.) саміту буде нова мова про прагнення України до членства. Вона не матиме повністю такий самий вигляд, як та, що ми мали торік. Про це належить домовитися. Зараз в Альянсі є кілька дуже важливих і корисних ідей – деякі цікаві пропозиції», – зазначила Сміт, не вдаючись у деталі.

Щодо «українського пакету», який готуються затвердити у Вашингтоні, дипломатка сказала, що робота над ним триває.

«Ми шукаємо шляхи інституціоналізації частини двосторонньої підтримки, яка надходить до України, і введення її до альянсу НАТО, щоб забезпечити більшу узгодженість цієї допомоги та забезпечити адекватний розподіл тягаря між Альянсом у нашій колективній підтримці України», – розповіла Сміт.

Посол США в Альянсі також розповіла про обговорення ідеї про призначення представника, який куруватиме зусилля щодо підтримки України в НАТО.

«Враховуючи всю поточну роботу всередині Альянсу, виникає питання, чи потрібен нам хтось тут, хто б керував усіма цими робочими потоками, які можна було б поєднати з деякими новими ініціативами, які будуть представлені на саміті… І ми шукаємо шляхи виявлення і забезпечення додаткових ресурсів для наших друзів в Україні… Це надсилало б корисний, стійкий сигнал Москві, що ніхто з нас нікуди не йде, а союзники по НАТО готові взяти на себе довгострокові зобов’язання перед нашими друзями в Україні», – резюмувала Сміт.

Україна, яка бореться з російським вторгненням, чітко дала зрозуміти, що її мета – стати членом НАТО. Київ і деякі його союзники в НАТО, особливо у Східній Європі, наполягають на запрошенні до членства, хоча й визнають, що Україна не може вступити до НАТО, перебуваючи в стані війни.

Форум

XS
SM
MD
LG