Доступність посилання

ТОП новини

«Почався відкритий терор» – Соболевський про паспортизацію на окупованій частині Херсонщини


Юрій Соболевський повідомив про випадки застосування насильства до жителів окупованої частини Херсонщини через погану статистику «російської паспортизації», але такі випадки не є системними.
Юрій Соболевський повідомив про випадки застосування насильства до жителів окупованої частини Херсонщини через погану статистику «російської паспортизації», але такі випадки не є системними.

Фізичні розправи та безпрецедентний тиск здійснює окупаційна влада на жителів підконтрольної російським військам частини Херсонщини. Про це в ефірі «Свобода. Ранок» (проєкт Радіо Свобода) заявив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

Він стверджує, що місцеве населення змушують отримувати російські паспорти, в іншому випадку – карають.

«Зараз там безпрецедентний тиск на наших людей: і через обмеження пересування, і через обмеження доступу до медичних послуг, і все частіше застосування насильства відносно людей, які відмовляються отримати цей «кривавий папірець». З чим це пов’язано? Вони вже не розраховують на те, що можливо через деякий час люди – жителі Херсонщини, які вимушено зараз в тимчасовій окупації перебувають – будуть їх там підтримувати», – розповів посадовець.

Юрій Соболевський розповів, що українській владі та правоохоронцям вдасться офіційно зафіксувати злочини проти місцевих жителів лише після деокупації Херсонської області.

«Після деокупації ми зможемо це все належним чином і процесуально оформити, вислухати потерпілих. Є населені пункти, де в кожну хату заходили і просто били людей саме за те, що там погана статистика по паспортизації. Почався відкритий терор. В них (окупаційної влади – ред.) є завдання: всі, хто там є, мають бути громадянами Російської Федерації. Яким шляхом ця окупаційна влада виконає – це вже для них не має значення», – стверджує Соболевський.


Заступник голови Херсонської облради також повідомив, що такі випадки не є системними. Але загроз для населення, котре погодилося отримати російський паспорт, на думку Соболевського, більше.

«Ми не бачимо системності в цьому, але такі випадки є, на жаль. Люди повідомляють про те, що це відбувається зараз в певних невеликих населених пунктах. Значно більший ризик у людей, що їх депортують, якщо вони отримають цей паспорт. В цьому ризиків в рази більше, коли окупаційна влада вважає цих людей громадянами Російської Федерації, ніж ті, які відмовляються отримувати цей паспорт», – вважає чиновник.

Напередодні у Генштабі ЗСУ повідомляли, що російські окупанти продовжують примусову паспортизацію населення тимчасово зайнятої території Херсонської області. За даними штабу, війська РФ, щоб пришвидшити цей процес «проводять демонстративні рейдові заходи, які мають на меті залякати місцеве населення можливою депортацією та відчуженням майна».

Читайте також: У Зеленського пояснили, за яких умов в окупації можна взяти російський паспорт

Президент Росії Володимир Путін 27 квітня підписав указ, який передбачає депортацію жителів з окупованих Росією українських територій. У документі вказано, що громадяни України, які живуть на окупованій частині Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей і вирішили зберегти українське громадянство, можуть жити на цих територіях до 1 липня 2024 року. Після цього їх можуть депортувати.

XS
SM
MD
LG