Кабінет міністрів України внесе на розгляд Ради національної безпеки та оборони (РНБО) перелік із 19 юридичних осіб, до яких мають бути застосовані санкції за незаконне будівництво Керченського мосту, повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.
«Таке рішення було ухвалене сьогодні під час засідання Кабінету міністрів України», – мовиться в повідомленні.
До санкційного списку, зокрема, потрапили такі російські компанії, як «Стройгазмонтаж» (виконавець з проектування і будівництва), його дочірня компанія «СГМ-Міст» (зареєстрована у Москві), головний проектувальник проекту «Інститут «Гіпробудміст – Санкт-Петербург» та субпідрядники «Мостотрест» (Москва), «Портгідробуд» (Новоросійськ) та інші.
«Запровадження санкцій до усіх причетних юридичних осіб, що брали участь у незаконному будівництві Керченського мосту, унеможливить економічні відносини з Україною, дозволить обмежити або припинити економічні відносини з країнами Європейського союзу та Сполученими Штатами Америки», – заявили в міністерстві.
Санкційний пакет уже підготували та планують внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони, яка останньою вирішує питання санкцій.
Зазначається, що впровадження таких санкцій дасть змогу обмежити або припинити економічні відносини цих компаній із країнами Європейського союзу та США.
Згідно з повідомленням, відповідне розпорядження буде винесене на розгляд РНБО України.
Євросоюз офіційно запровадив санкції стосовно шести компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту. Рішення від 30 липня опубліковане в офіційному журналі ЄС.
Посли країн-членів ЄС 18 липня схвалили рішення щодо запровадження індивідуальних санкцій проти шести юридичних осіб, причетних до незаконного будівництва Керченського мосту.
Читайте також: Шість компаній-будівельниць Керченського мосту поповнили «кримські санкції»
Президент України Петро Порошенко подякував за «солідарність і підтримку України у протидії російському агресору».
15 травня відбулася церемонія відкриття автодорожньої частини Керченського мосту, який з’єднує Росію з анексованим нею Кримом. У заході взяв участь президент Росії Володимир Путін.
Про необхідність побудувати перехід через Керченську протоку президент Путін заявив відразу ж після анексії Криму – в березні 2014 року. Побудувати міст обіцяли до 2018 року, здати в експлуатацію – влітку 2019 року.
Українська сторона вийшла з укладеного ще за президентства Віктора Януковича договору з Росією про будівництво мосту в 2014 році – після анексії Криму.