Доступність посилання

ТОП новини

Резніков: відсутність новин про поставки зброї не означає скорочення допомоги Україні


«Багато партнерів із «Рамштайну» кажуть, що «ми даємо ось це і це, але не треба про це робити допис». Я, виконуючи їхні побажання, не розповідаю. Ми після перемоги всіх похвалимо» - розповів Олексій Резніков
«Багато партнерів із «Рамштайну» кажуть, що «ми даємо ось це і це, але не треба про це робити допис». Я, виконуючи їхні побажання, не розповідаю. Ми після перемоги всіх похвалимо» - розповів Олексій Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що відсутність постійних новин щодо постачань зброї до України не означає їх скорочення.

«Неправда. Спочатку партнери нам допомагали пошуком будь-якого радянського озброєння – від боєприпасів до самих систем...Перші MLRS системи – це подія. Але далі ми не розповідаємо скільки боєприпасів ми до них отримуємо. Інтенсивність рапортування впала. Крім того, багато партнерів із «Рамштайну» кажуть, що «ми даємо ось це і це, але не треба про це робити допис». Я, виконуючи їхні побажання, не розповідаю. Ми після перемоги всіх похвалимо», – сказав Резніков в ексклюзивному інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За словами міністра, ВПК країн-учасниць «Рамштайну» отримали сигнал, що їхні уряди підтримують довгострокову перспективу підтримки України.

«Вони розуміють, що треба не лише сьогодні дати нам зброю та боєприпаси. Потрібні ремонт, обслуговування, а далі – запуск виробництв. Вони зацікавлені виробляти собі, щоб зброю зі складів віддавати нам», – розповів він.

Читайте також - ЗСУ переходять на західну зброю під час війни: чи довго ще проживе радянське озброєння?

Олексій Резніков зауважив, що щодо ППО «короткої» дії Україна отримала політичне рішення щодо NASAMS та IRIS-T.

«До речі, щодо протикорабельних ракет Harpoon теж питання вирішено, вони товаришують з нашим «Нептуном» і відігнали російський флот до Новоросійська. Залишилися середня та велика дальність. А ось щодо бойової авіації і танків питання не вирішено. Є багато чинників, зокрема довге навчання. Але головне, найімовірніше, – те, що це найдорожче, що може бути, і потребує ремонту, догляду, обслуговування. Дати сьогодні танки і не взяти на себе зобов'язання щодо їх обслуговування не можна», – пояснив міністр оборони.

Він вважає, що політичне рішення, яким буде бойовий танк в Україні, – це питання часу.

На початку вересня відбулося п’яте засідання контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» у Німеччині. Під час засідання, серед іншого, домовилися про подальшу активізацію програм підготовки українських військових.

XS
SM
MD
LG