Україна втратила 40% видобутку газу після російських ракетних ударів, повідомляє джерело Reuters в українській газовій галузі. За його даними, у лютому та березні 2025 року Київ планує імпортувати до 800 мільйонів кубометрів газу з Європи для компенсації втрат.
«Ми могли б обійтися без імпорту цього опалювального сезону, але атаки на виробництво змушують нас імпортувати газ, щоб компенсувати скорочення внутрішнього видобутку», – заявив співрозмовник агентства.
До початку атак Україна видобувала близько 52 мільйонів кубометрів газу на день. Взимку споживання газу у країні досягло 110–140 мільйонів кубометрів на день. Дефіцит покривався за рахунок запасів у сховищах, пише Reuters.
За даними українського оператора газотранспортних систем, на початку лютого Україна почала нарощувати імпорт газу і відтоді його обсяги зросли майже в 10 разів – до 20 мільйонів кубометрів на добу. Джерело Reuters та чиновники українського енергетичного відомства не розкрили поточний рівень видобутку газу в країні.
За словами співрозмовника агентства, запаси газу в сховищах України невеликі, але завдяки запланованому імпорту і збереженому видобутку, влада зможе обійтися без обмежень для промисловості і домогосподарств до кінця опалювального сезону. Зазвичай він починається наприкінці жовтня і закінчується на початку квітня.
Для опалювального сезону 2025–2026 років, за оцінкою джерела видання, Україні необхідно сформувати запаси газу приблизно 13 мільярдів кубометрів. Співрозмовник Reuters зазначає, що розпочати закачування газу до сховищ необхідно вже цієї весни. Але поки що неясно, скільки газу Україна може імпортувати після березня. Це залежить від рівня внутрішнього видобутку, на який впливає інтенсивність російських обстрілів, додало джерело.
Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну війська РФ атакують об’єкти української енергетичної інфраструктури безпілотниками, а також завдають по них ракетних ударів.
В останні тижні, стверджує Reuters, Росія посилила атаки щодо газових родовищ. Агентство зазначає, що основні газодобувні підприємства України перебувають у прифронтовій Харківській області та сусідній Полтаві, тому вразливі для російських атак.
Українська державна газова компанія «Нафтогаз» та велика приватна енергетична компанія ДТЕК повідомляли, що в лютому внаслідок російських атак їхні об’єкти були пошкоджені щонайменше двічі.
Форум