Кількість країн, готових взяти участь у потенційній місії в Україні, зросте після того, як буде узгоджено її мандат та правила дій. Про це розповів в інтерв’ю Радіо Свобода міністр оборони Естонії Ханно Певкур після зустрічі міністрів оборони 30 країн «коаліції охочих» 10 квітня в Брюсселі у штаб-квартирі НАТО.
«Я не згоден з тим, що лише шість країн готові до розгортання. Таких точно більше. Просто зараз є питання, які потрібно вирішити», – сказав міністр, маючи на увазі публікацію видання АР, в якій йшлося що лише 6 країн готові відправити свої війська в Україну в рамках зусиль «коаліції охочих», – наголосив він.
Серед ключових умов, за словами міністра, – запит із боку України та чітке визначення мандату, правил застосування сили та режиму припинення вогню.
«Є багато питань: який буде мандат, які правила ведення бойових дій, чи вже має діяти припинення вогню. Коли ми зможемо вирішити ці питання, а також деякі інші – зокрема з військового планування, – тоді ми зможемо побачити значно більшу кількість країн, готових бути в Україні, щоб відновлювати українські сили», – сказав Певкур.
10 квітня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося перше засідання міністрів оборони 30 країн у форматі «коаліції охочих» забезпечити в Україні довгостроковий мир, започаткованому в лютому Францією та Британією.
27 березня у Парижі зібралися лідери 27 країн на саміті, щоб обговорити гарантії для України після можливого припинення вогню, зокрема можливе розміщення на її території сил «коаліції охочих».
Після цього президент Франції Емманюель Макрон заявив, що західні контингенти в Україні, які пропонує «коаліція охочих» на чолі з Францією та Британією, не будуть розміщені на лінії зіткнення, а діятимуть у стратегічних пунктах у мирній зоні як сили підтримки безпеки.
Форум