Доступність посилання

У Пентагоні заперечують нові повідомлення ЗМІ про розкриття стороннім даних про удари по Ємену


«Цього разу New York Times – і всі інші фейкові ЗМІ, які повторюють їхні вкиди – з ентузіазмом взяли скарги незадоволених колишніх співробітників як єдине джерело для своєї статті»
«Цього разу New York Times – і всі інші фейкові ЗМІ, які повторюють їхні вкиди – з ентузіазмом взяли скарги незадоволених колишніх співробітників як єдине джерело для своєї статті»

Повідомлення про те, що треті особи нібито отримали доступ до повідомлень про плани американські удари по Ємену, були фейком, поширеним звільненими співробітниками відомства, заявив прессекретар Пентагону Шон Парнелл.

«Цього разу New York Times – і всі інші фейкові ЗМІ, які повторюють їхні вкиди – з ентузіазмом взяли скарги незадоволених колишніх співробітників як єдине джерело для своєї статті. Вони покладаються лише на слова людей, які були звільнені цього тижня і, схоже, мають мотив саботувати порядок денний міністра і президента», – написав у соцмережі X.

Парнелл заявив, що у жодному чаті Signal «не було жодної секретної інформації, незважаючи на те, як би вони не намагалися представити цю історію».

Раніше газета The New York Times повідомила, що міністр оборони США Піт Геґсет поділився детальною інформацією про майбутні удари в Ємені 15 березня в приватному чаті групи Signal, в якому були його дружина, брат і особистий адвокат.

На відміну від чату, до якого помилково було включено редактора The Atlantic, нещодавно виявлений чат був створений Геґсетом. Він включав його дружину і близько десятка інших людей з його особистого і професійного оточення в січні, до його затвердження на посаді міністра оборони, і називався «Defense | Team Huddle», розповіли джерела видання. Для доступу до чату Signal він використовував свій приватний телефон, а не урядовий.

Читайте також: «Полювання на відьом»: Трамп каже, що не звільнятиме нікого після скандалу навколо Signal

24 березня головний редактор американського журналу The Atlantic Джеффрі Ґолдберґ розповів, як команда президента Дональда Трампа з національної безпеки включила його в секретний чат, де обговорювалися удари по єменських хуситах. За його словами, обговорення відбувалося в месенджері Signal, який дозволяє обмінюватися зашифрованими повідомленнями. У чаті брали участь радник Трампа з національної безпеки Майк Волтц (саме він надіслав Ґолдберґу запрошення), віцепрезидент Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо, міністр оборони Піт Геґсет та директорка Національної розвідки Тулсі Габбард.

Чат називався Houthi PC small group («Невелика група щодо хуті»). У ньому, як пише Ґолдберґ, користувач на ім’я Піт Геґсет опублікував дані «про майбутні удари по Ємену, включно з інформацією про цілі, зброю, яку США розгортатимуть, і послідовність атак».

У чаті журналіст з’явився під ініціалами JG. Він припускає, що його додали помилково замість якогось іншого високопосадовця Білого дому з такими ж ініціалами.

Спочатку Джеффрі Ґолдберґ не сприймав листування всерйоз, проте, коли в чат почали надходити повідомлення, Ґолдберґ зрозумів, що «розмова має високий рівень правдоподібності».


Форум

XS
SM
MD
LG