Російські виробники ракети середньої дальності «Орешник» використовують обладнання німецьких та японських компаній, пише Financial Times.
Російський лідер Володимир Путін заявив, що 21 листопада ракетою «Орешник» Росія завдала удару по Дніпру. Запущена балістична ракета була в «без’ядерному гіперзвуковому оснащенні», а не з ядерною боєголовкою. Представниця міністерства оборони США Сабріна Сінгх під час брифінгу сказала, що «Орешник» був створений на основі російської моделі міжконтинентальної балістичної ракети РС-26 «Рубіж».
За даними видання, Московський інститут теплотехніки (МІТ) та концерн «Созвездие», яких Головне управління розвідки України (ГУР) вважає розробниками «Орешника», набирали співробітників, які знають обладнання японської Fanuc та німецьких Siemens та Heidenhain.
Московський інститут теплотехніки, який є провідним закладом із розробки російських твердопаливних балістичних ракет, в оголошеннях у 2024 році вказував, що використовує системи металообробки Fanuc, Siemens та Heidenhain. Усі три компанії виробляють системи управління для верстатів із числовим програмним управлінням (ЧПУ). Вони були вказані і в оголошеннях концерну «Созвездие», стверджує Financial Times.
У виробництві «Орешника», пише видання, також бере участь федеральний науково-виробничий центр «Титан-Барикади». На відео, розміщеному на початку року, підприємство показало співробітника, який стояв перед обладнанням із написом Fanuc.
Путін стверджує, що Росія має кілька готових ракет «Орешник». Авіаексперт Костянтин Криволап має сумнів у кількості заявлених Путіним ракет. «Якщо є, то максимум дві ракети, з великою натяжкою, можливо, три. Те, що вони витягли, – це ті прототипи ракет, які призначалися для демонстраційного підтвердження того, що така ракета існує», – сказав Криволап.
Західні експерти називають ракету «Орешник» не повністю доопрацьованою.
Форум