Зросла частка українців, які вважають, що переговори з Росією – «це дієвий спосіб досягнення миру, яким слід скористатися вже зараз», збільшилась до 35%, водночас 48% респондентів з цим не згодні. Про це свідчать результати соцопитування Центру Разумкова, проведеного у вересні.
Соціологи нагадують, що у вересні-жовтні 2023 року так вважав 21% опитаних, а 63% були не згодні з цим.
Як свідчать результати опитування, також більше стало тих, хто погоджується з твердженням, що «переговори з Росією слід вести тільки після витіснення її військ на лінію протистояння станом на 23 лютого 2022 року» – їх частка зросла з 25% до 37%, відповідно знизилася частка не згодних з цим – з 61% до 41%.
Натомість тих, хто вважає, що «переговори з Росією слід вести тільки після витіснення (виведення) її військ на кордони станом на 1991 рік» стало менше – їх частка зменшилася з 61% до 49%, не згодні відповідно 24% і 29%, додають у Центрі Разумкова.
Соціологічне опитування проводилося Центром Разумкова з 20 по 26 вересня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Опитано методом face-to-face 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Читайте також: Вони повернуться? Чи бачать воєнні біженці своє майбутнє в Україні і що робить для цього влада
Опитування, яке проводив у серпні Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, свідчить про те, що близько третини українців (32%) вважають, що початок переговорів з Росією про припинення війни можливий лише після звільнення всіх українських територій. Також, за даними цього опитування, переговори про мир можливими навіть зараз вважали 20% респондентів, а тих, хто переконаний, що з Росією домовлятися неможливо в принципі – 18%.
Форум