Причини успішного для російських військ наступу із окупованого Криму в 2022 році потребують з’ясування, сказав в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії командувач Військово-морських сил України, віцеадмірал Олексій Неїжпапа. Він відзначив, що масований наступ відбувався на всіх напрямках, не лише з боку Криму.
«Я ж відповідаю за море, правда? Те, що сталося з боку супротивника з Криму, чому він саме там застосував свої певні підрозділи, я не сказав би, бо він пішов скрізь, з усіх боків. Він дійшов майже до Києва. І сказати, що він пішов із Криму – це трохи неправильно. Противник готувався до цієї війни і заходив з різних напрямків – з Чернігова, Київської області, Білорусі, Криму, Донецької області, зокрема. Просто що так йому вдалося це зробити, це вже треба розбиратися, чому... Так, йому просто так вдалося це зробити», – сказав Неіжпапа.
Він зазначив, що насичення Чорноморського флоту РФ на той момент мало дві мети: повний контроль Чорного, а потім і Середземного морів та майбутня агресія проти України.
«За ці роки, з 2014-го до 2021-го включно, супротивник усю свою увагу сконцентрував на Чорноморському флоті. На той час це були поповнення і фрегатами, і катерами-носіями «Калібрів», і підводні човни з «Калібрами». Але він розглядав і розглядає, що Чорноморський флот є як плацдарм контролю не лише на Чорному морі, а й на Середземному, зокрема. Тому що це найближче місце базування флоту до Середземного моря, до тієї ж Сирії. «Сирійські експреси», які були до повномасштабної агресії, щотижня, там два тижні, кораблі Чорноморського флоту та інших флотів привозили техніку та озброєння. Звісно, насиченість Чорноморського флоту мала дві мети. Це контроль повністю Чорного моря та майбутня агресія проти України, а потім – надалі Середземне море, в тому числі», – зазначив Неїжпапа.
Російське повномасштабне військове вторгнення в Україну триває з 24 лютого 2022 року. Тоді російські війська розпочали наступ на українські території вздовж усього державного кордону, а також з боку окупованого Криму та контрольованих російськими збройними угрупованнями «ДНР» та «ЛНР» частин Донецької та Луганської областей. Російські війська впродовж понад трьох років завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться із застосуванням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
Форум