Національне антикорупційне бюро аналізує інформацію про нібито участь американського політтехнолога Пола Манафорта у виборчій кампанії кандидата в президенти України Петра Порошенка. Про це повідомив директор бюро Артем Ситник під час презентації звіту про роботу НАБУ за перше півріччя 2018 року.
На запитання про те, чи планує НАБУ зацікавитися українськими посадовцями, які фігурують у справі Манафорта, відповів, що бюро аналізує отриману інформацію.
«Матеріали так званої «амбарної книги» Партії регіонів з’явилися в НАБУ після того, як народні депутати та деякі працівники СБУ презентували їх публічно. Там дійсно фігурувало прізвище Манафорта. Та інформація, яка була оприлюднена зараз, ми про неї раніше не знали, тому зараз ми її аналізуємо», – сказав Ситник.
На уточнююче питання про нібито участь Манафорта у виборчій кампанії кандидата в президенти України Порошенка Артем Ситник зазначив: «Це питання дублюється і я вже дав відповідь на нього».
Директор НАБУ також повідомив, що сам Манафорт не є суб’єктом, який підслідний НАБУ, оскільки не був державним чиновником.
Читайте також: Справа Манафорта матиме наслідки для українських політиків – Фесенко
Американські прокурори 31 липня на початку суду над Полом Манафортом в американському штаті Вірджинія заявили, що вважають колишнього голову виборчої кампанії президента Дональда Трампа податковим шахраєм. Прокурори заявляють, що багато своїх транзакцій Манафорт проводив із рахунків, відкритих на Кіпрі. Ця схема, як стверджує обвинувачення, використовувалася для приховування мільйонів доларів доходів від лобістської роботи Манафорта в Україні.
Процес, який триває у Вірджинії, є першим із щонайменше двох. Другий має розпочатися у вересні в столичному окрузі Колумбія, головна увага цього процесу буде прикута до політичних питань. У червні 2016 року Манафорт був присутній на зустрічі функціонерів з оточення Трампа з громадянами Росії, які нібито мали у своєму розпорядженні компрометуючі матеріали щодо кандидата в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон.
Спеціальний прокурор Роберт Мюллер та його команда вже 14 місяців проводять розслідування ймовірного втручання Кремля у вибори в США.