Доступність посилання

ТОП новини

Через безпрецедентне забруднення повітря у пакистанському Лахорі запровадили надзвичайні заходи


 За останніми даними, Лахор очолив список найбільш забруднених міст світу.
За останніми даними, Лахор очолив список найбільш забруднених міст світу.

Безпрецедентний рівень забруднення повітря в Лахорі, другому за величиною місті Пакистану, змусив владу вжити надзвичайних заходів, включаючи закриття початкових шкіл і видачу наказів про роботу вдома.

За даними швейцарської компанії IQAir, індекс якості повітря 3 листопада в місті з населенням понад 14 мільйонів осіб, розташованому поблизу індійського кордону, піднявся вище 1000 – значно перевищивши рівень 300, який вважається «небезпечним».

Регіональний уряд Пенджабу назвав забруднення «безпрецедентним», звинувативши в ньому забруднюючі речовини, спричинені димовими випарами, димом від спалювання сільськогосподарської продукції та опалювальними процесами.

IQAir заявила, що рівень дрібнодисперсних твердих частинок (PM2.5) – які завдають найбільшої шкоди здоров’ю мешканців – у Лахорі наразі в 44,4 рази перевищує щорічні рекомендації ВООЗ щодо якості повітря.

Забруднення та пов’язані з ним ризики для здоров’я вже давно є проблемою для Лахору та інших міст регіону. За останніми даними, Лахор очолив список найбільш забруднених міст світу.

Влада Лахору закрила початкові школи на один тиждень і закликала батьків подбати про те, щоб їхні діти носили маски.

«Прогнози погоди на наступні шість днів показують, що вітер не зміниться. Тому ми закриваємо всі державні та приватні початкові школи в Лахорі на тиждень», – заявив агентству AFP Джахангір Анвар, старший чиновник з охорони навколишнього середовища в Лахорі.

Марріюм Аурангзеб, старший міністр провінції Пенджаб, закликала всіх жителів залишатися вдома і тримати двері та вікна зачиненими. Вона додала, що 50 відсотків співробітників державних і приватних офісів будуть зобов’язані працювати з дому з 4 листопада.

Чиновники заявили, що умови будуть переглянуті 10 листопада.
Аурангзеб пояснила небезпечну ситуацію вітрами, що несуть забруднюючі речовини з сусідньої Індії, а також місцевими факторами.

«Це неможливо вирішити без переговорів з Індією», – сказала вона.

У звіті за 2019 рік Інститут енергетичної політики Чиказького університету написав, що «жителі міст по всій Азії платять найвищу ціну» від забруднення:

«Якщо нинішня концентрація забруднення повітря збережеться, середньостатистична людина у великих азійських містах, таких як Пекін, Лахор і Делі, проживе більш ніж на п’ять років менше, ніж якби їхнє повітря відповідало нормам, встановленим Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ)»

Форум

XS
SM
MD
LG