Голова Чечні Рамзан Кадиров закликав керівників російських регіонів припинити повідомляти про загибель жителів цих регіонів на війні проти України.
«Не треба маніпулювати на темі наших героїв, писати, що в такому регіоні загинуло стільки, а в іншому – стільки. Закликаю владу на місцях займатися вирішенням питань сімей загиблих та постраждалих бійців, і не коментувати втрати», – написав у своєму телеграм-каналі Кадиров.
Голова Чечні також заявив, що учасники війни проти України обрали цей шлях «самостійно й усвідомлено». При цьому в бойових діях беруть участь не лише військовослужбовці-контрактники й добровольці, а й мобілізовані росіяни.
Ще на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну правозахисники неодноразово заявляли, що призов у Чечні має примусовий характер. Повідомлення про примусове відправлення жителів Чечні на війну надходять і після оголошення російською владою завершення мобілізації.
Засекретити дані про родичів російських військових, які загинули в Україні, планувало Міноборони РФ. 6 червня суд у Калінінграді визнав список загиблих із Псковської області, який вело видання мережі «Міські портали Shkulev Media Holding», забороненим матеріалом, і постановив, що відомості в ньому відносяться до державної таємниці, за розголошення якої може загрожувати кримінальна відповідальність, навіть якщо вони взяті з відкритих джерел.
Після цього низка регіональних ЗМІ, які раніше вели свої списки загиблих, їх видалили.
Однак багато ЗМІ, чиновників і правозахисників продовжують публікувати цю інформацію. Виходячи з цього, а також даних інших джерел Бі-Бі-Сі і «Медіазона» на 12 лютого встановили імена 14 093 російських військових, загиблих в Україні. Серед них – понад тисяча мобілізованих. Реальне число вбитих може бути значно більшим.
Журналісти зазначають, що з моменту публікації попереднього зведення 27 січня до списку додалося 1555 загиблих – це найбільший приріст за весь час повномасштабної війни.
Міноборони Росії востаннє називало офіційне число втрат 21 вересня у день оголошення мобілізації. Тоді стверджувалося, що в Україні було вбито близько 5 тисяч російських військових.
Генштаб Збройних сил України стверджує, що вбито було вже понад 139 тисяч російських військових. Західні розвідки говорять про схожу кількість, проте включають сюди і поранених.