Доступність посилання

ISW перед зустріччю США і РФ: заяви Кремля ставлять під сумнів готовність Путіна до добросовісних переговорів


Заяви ставлять «під сумнів гадану готовність Путіна брати участь у добросовісних переговорах, які могли б забезпечити довгостроковий мир в Україні та Європі загалом»
Заяви ставлять «під сумнів гадану готовність Путіна брати участь у добросовісних переговорах, які могли б забезпечити довгостроковий мир в Україні та Європі загалом»

Заяви представників російської влади свідчать про те, що Кремль не готовий брати участь у добросовісних переговорах щодо припинення російської війни проти України, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики звернули увагу на те, що Кремль повторив свої вимоги щодо того, щоб Україна поступилася Росії додатковою територією на сході й півдні України і розформувала свою армію в майбутньому, сигналізуючи, що не бажає йти на територіальні поступки в будь-яких майбутніх мирних переговорах.

Крім того, як йдеться у звіті, голова МЗС Росії Сергій Лавров і постійний представник Росії при ООН Василь Небензя категорично відкинули участь Європи в майбутніх мирних переговорах і звинуватили європейські країни в агресивності щодо Росії.

Читайте також: Лавров каже, що Росія не піде на «територіальні поступки» під час переговорного процесу

«Російські звинувачення в тому, що європейські країни і ЄС загалом (на відміну від США) діють агресивно щодо Росії, є помітним інформаційним викривленням і, ймовірно, вказують на нову спробу Кремля вбити клин між США і Європою, використовуючи напруженість, очевидну на нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки», – йдеться у повідомлені.

Аналітики також звернули увагу на те, що Кремль відроджує свої «попередні вимоги й інформаційні операції Путіна», спрямовані на делегітимізацію України та її уряду в очах Заходу, зокрема напередодні російсько-американської двосторонньої зустрічі в Саудівській Аравії 18 лютого.

Небензя повторив вимогу Путіна про те, що Україна повинна провести вибори до виконання будь-яких мирних угод, «продовжуючи зусилля Кремля неправдиво зобразити нинішню українську владу як нелегітимну», зазначають в ISW.

«Очевидне небажання Кремля піти на територіальні поступки, взяти на себе зобов’язання дотримуватися будь-якої майбутньої мирної угоди з Україною або залучити європейських лідерів до цих переговорів ставить під сумнів гадану готовність Путіна брати участь у добросовісних переговорах, які могли б забезпечити довгостроковий мир в Україні та Європі загалом», – йдеться у звіті.

18 лютого в Саудівській Аравії мають відбутися переговори між США і Росією.

У Держдепі повідомили, що держсекретар США Марко Рубіо, радник з національної безпеки Майк Волц і спеціальний посланник Стів Віткофф зустрінуться з російською делегацією в Ер-Ріяді.

У Кремлі заявили, що з російської сторони у зустрічі візьмуть участь міністр закордонних справ Сергій Лавров і помічник президента Росії Юрій Ушаков.

Раніше 17 лютого президент України Володимир Зеленський вказав на те, що Україна не була запрошена до участі в запланованих на 18 лютого в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді переговорах між США та Росією щодо припинення російсько-української війни.

«Україна не братиме участі. Україна про це нічого не знала. Україна розцінює будь-які переговори про Україну без України як безрезультатні, і ми не можемо визнавати... жодних угод про нас без нас», – сказав Зеленський.

Водночас спецпредставник президента США із питань України та Росії Кіт Келлог заявив 17 лютого, що ніхто не нав’язуватиме президенту України Володимиру Зеленському мирну угоду. А в Держдепартаменті США зазначили, що зустріч між представниками Сполучених Штатів і Росії в Саудівській Аравії не слід розглядати як «переговори» щодо України.

Форум

XS
SM
MD
LG