Доступність посилання

ISW: заяви Кремля свідчать про незацікавленість Путіна в припиненні війни найближчим часом


Путін відхилив пропозицію про повне припинення вогню 21 квітня, стверджуючи, що Україна намагається «перехопити ініціативу й говорити про розширення» перемир’я, і зазначаючи, що Росії потрібно буде «уважно все оцінити»
Путін відхилив пропозицію про повне припинення вогню 21 квітня, стверджуючи, що Україна намагається «перехопити ініціативу й говорити про розширення» перемир’я, і зазначаючи, що Росії потрібно буде «уважно все оцінити»

Постійна відмова президента Росії Володимира Путіна від запропонованого в березні Україною і США загального припинення вогню і відмова Кремля окреслити часові рамки для припинення війни підкреслюють незацікавленість Путіна в припиненні війни шляхом мирних переговорів у найближчій перспективі, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Постійна відмова Путіна від пропозицій США й України щодо припинення вогню суперечить заявленому підходу (президента США – ред.) Трампа, який передбачає спочатку встановлення припинення вогню, а потім ведення переговорів щодо ширшої мирної угоди, а також меті Трампа щодо досягнення тривалого миру в Україні», – наголошують в ISW.

Аналітики нагадали, що 20 квітня президент України Володимир Зеленський підтвердив готовність України погодитися на повне й безумовне припинення вогню мінімум на 30 днів.

«Путін відхилив пропозицію про повне припинення вогню 21 квітня, стверджуючи, що Україна намагається «перехопити ініціативу й говорити про розширення» перемир’я, і зазначаючи, що Росії потрібно буде «уважно все оцінити». Україна і Сполучені Штати спочатку запропонували повне припинення вогню 13 березня, а Путін й інші російські офіційні особи неодноразово відхиляли пропозицію протягом останніх п’яти тижнів», – йдеться в повідомленні.

Раніше президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна і Росія укладуть угоду на цьому тижні. У відповідь на це в Кремлі заявили про відкритість Росії до пошуків мирного врегулювання війни, але зазначили, що не готові говорити про часові рамки.

17 квітня у Парижі відбулися перемовини за участю України, США, Франції, Британії і Німеччини щодо завершення війни РФ в Україні. Наступний раунд перемовин запланований на цей тиждень в Лондоні. Після цієї зустрічі держсекретар Марко Рубіо заявив, що адміністрація може призупинити свої переговорні зусилля, якщо протягом наступних кількох тижнів не буде досягнуто прогресу в ключових питаннях.

19 квітня Кремль раптово поширив заяву російського президента Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». Однак Україна і Росія обмінялися звинуваченнями у його порушенні.

Попри це, Україна запропонувала відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб із можливістю продовження. Президент України також зазначив, що дії України і надалі будуть дзеркальними – «на тишу будемо відповідати тишею, на захист від російських ударів будуть наші удари».

У Кремлі вже ввечері 20 квітня заявляли, що Путін не віддавав команди продовжувати «великоднє перемир’я» після півночі 21 квітня.

Читайте також: «Фальшиве Великоднє перемир’я» – конгресмен Вілсон про заяву Путіна

Форум

XS
SM
MD
LG