Доступність посилання

ТОП новини

Ігнат розповів про захист прифронтових міст від балістичних ракет російської армії


За словами Юрія Ігната, для української оборони зараз «дуже велика проблема – це балістика»
За словами Юрія Ігната, для української оборони зараз «дуже велика проблема – це балістика»

Речник командування Повітряних Сил України ЗСУ Юрій Ігнат пояснив в ефірі Радіо Свобода, наскільки захищені українські прифронтові міста від балістичних ракет армії РФ.

За його словами, для української оборони зараз «дуже велика проблема – це балістика».

«На Заході побачили війну в Україні, побачили, які типи боєприпасів застосовує противник – це і дрони-камікадзе, і крилаті, і балістичні ракети, і аеробалістичні ракети, такі як типу «Кинджал». Основну ставку на ППО все ж таки країни Заходу – і Німеччина, і Франція зокрема, – робили на захист авіаційний, на захист винищувачів», – зазначив Ігнат.

Речник командування Повітряних сил зазначив, оскільки РФ багато застосовує балістики, «проти якої винищувачі не мають жодного озброєння – винищувачі можуть збивати крилаті ракети – вже задумуються у цих країнах, є дані з відкритих джерел, у пресі, що вони будуть на перспективу закуповувати потужні зенітні ракетні системи, протиракетні системи, які можуть захищати від балістики, зокрема, такі як Patriot та інші».

Таким чином, за словами Ігната, Patriot, це «потужний комплекс американський – установка може захистити все в радіусі 40 км».

«Тобто можна собі просто уявити, скільки треба таких систем, щоб перекривати по кордону територію України, як часто задають нам це питання – чому ми не можемо по кордону поставити зенітно-ракетні комплекси і захистити таким чином, щоб сюди нічого не залітало. Це неможливо, тому що лінія кордону дуже велика, лінія бойового зіткнення, морське узбережжя – це все лінія фронту. Таким чином, треба дуже багато систем»,– наголосив Ігнат.

Також, речник Повітряних сил каже, що система ППО України зараз побудована на локальних об’єктах – для захисту міст, напрямків, лінії фронту і важливих державних об’єктів, об’єктів критичної інфраструктури. 40 км радіус ураження і Patriot, і SAMP-T саме по балістиці, «по аеродинамічних цілях ці комплекси можуть працювати і понад 100 км».

«Тому систем треба багато. Про Patriot казав президент, озвучував цифру – близько пів сотні, щоб захистити Україну, було б достатньо. Зрозуміло, що це не буде швидко. І не єдиним Patriot, будемо, мабуть, захищатися: сьогодні широкий спектр західного озброєння в Україні вже є від різних виробників – і NASAMS, і IRIS-T. На це підуть роки, можливо – так, щоб повністю закрити. Крім того, нам потрібно проводити ще й винищувальне прикриття – нам потрібен літак F-16, про який всі вже добре знають і чекають його появи в Україні», – підсумував Ігнат.

Російські війська активізували удари по Україні, зокрема по Києву, від початку травня, застосовуючи при цьому ракети і безпілотники.

В американському Інституті вивчення війни зазначали, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції в найближчій перспективі».

XS
SM
MD
LG