Доступність посилання

ТОП новини

У ISW оцінили вплив проблем з ППО на можливості розвідки РФ та стан енергоінфраструктури в Україні


Постійні перебої в енергопостачанні, спричинені ударами РФ, загрожують обмежити зусилля України з розширення її оборонно-промислової бази
Постійні перебої в енергопостачанні, спричинені ударами РФ, загрожують обмежити зусилля України з розширення її оборонно-промислової бази

Російські ракетні удари по українській енергетичній інфраструктурі з березня 2024 року, ймовірно, спричинили довгострокову шкоду українській енергетичній інфраструктурі та повторні відключення електроенергії. Про це йдеться в звіті американського Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики припускають, що війська РФ, ймовірно, продовжуватимуть завдавати масованих ударів, оскільки погіршені можливості української протиповітряної оборони зберігатимуться доти, доки ракети ППО, надані США, та інші західні засоби протиповітряної оборони не прибудуть у достатньому обсязі.

Довгострокова шкода українській енергетичній мережі, що спричиняє постійні перебої в енергопостачанні, загрожує обмежити зусилля України з розширення її оборонно-промислової бази (ОПБ), констатують в ISW.

Інститут вивчення війни також звертає увагу на повідомлення, що російські війська можуть проводити розвідку за допомогою безпілотників глибоко в українському тилу через відсутність в Україні перехоплювачів ППО.

Королівський обʼєднаний інститут оборонних досліджень (RUSI) повідомив 14 травня, що Україна була змушена компенсувати зменшення поставок зенітно-ракетних комплексів (ЗРК), що дозволило російським розвідувальним дронам вільніше літати в тилові райони України, в тому числі над Харковом, і оптимізувати розвідувальний вогневий комплекс. RUSI заявив, що зменшення поставок зенітних перехоплювачів змусило Україну приймати дедалі складніші рішення щодо розгортання протиповітряної оборони над критично важливими обʼєктами інфраструктури в тилу або у прифронтових зонах.

Читайте також: Росія не зможе окупувати Харків, якщо будуть дві системи Patriot – Зеленський

«Українські війська потребують перехоплювачів ППО, що постачаються Заходом, для того, щоб знищувати російські розвідувальні безпілотники в тилу і на передовій, а також для того, щоб розгромити оптимізований російський розвідувально-вогневий комплекс (РВК), який забезпечує тактичне просування російських військ уздовж фронту», – наголошують у ISW.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, але також попередили – не виключені вимкнення побутових споживачів. Нині почалися вимкнення світла також для населення.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Форум

XS
SM
MD
LG