Представники України та Вірменії провели політичні консультації – про це 17 червня повідомили Міністерства закордонних справ обох країн.
Як заявили в українському відомстві, консультації провели заступник міністра Євген Перебийніс та заступник голови МЗС Вірменії Мнацакана Сафаряна.
«Вірменську сторону детально поінформовано про російську збройну агресію проти України, а також про підсумки Глобального саміту миру в Швейцарії. Сторони обговорили актуальні питання двосторонніх відносин, зокрема шляхи активізації політичного діалогу», – заявляє МЗС України.
Читайте також: «Було б значним ударом для Росії». В ISW проаналізували заяву прем’єра Вірменії щодо виходу з ОДКБ
Також сторони обговорили питання регіональної безпеки. Перебийніс розповів вірменській делегації про стан європейської інтеграції України та «наголосив на готовності обмінятися досвідом з Вірменією у цій сфері».
Дипломатичне відомство Вірменії повідомило, що його делегація розповіла про ситуацію в регіоні «внаслідок агресії Азербайджану та окупації суверенної території Республіки Вірменія, а також про зусилля Республіки Вірменія, спрямовані на врегулювання відносин».
«Мнацакан Сафарян поінформував українську делегацію про представлений урядом Республіки Вірменія проєкт «Перехрестя миру», спрямований на забезпечення стабільності та економічного розвитку в регіоні. В основі проєкту лежать принципи суверенітету та територіальної цілісності, взаємності та рівності», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Білорусь передавала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією в ОДКБ – Politico
Раніше прем’єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що щонайменше дві країни ОДКБ – організації, в якій провідну роль грає Росія – «брали участь у підготовці війни», за результатами якої Азербайджан повернув під свій контроль спочатку частину території Нагірного Карабаху, а потім весь регіон. Він не назвав ці країни, проте його репліка була відповіддю на заяви Олександра Лукашенка під час його візиту до Баку.
Пашинян також заявляв, що Вірменія фактично заморозила своє членство в ОДКБ, а на початку травня Єреван заявив, що припиняє фінансування діяльності ОДКБ.
Російська влада неодноразово критикувала Єреван, стверджуючи, що Москва виконала всі зобов’язання перед Вірменією. Багато російських коментаторів відкрито звинувачують Пашиняна у прозахідній орієнтації. При цьому глава Кремля Володимир Путін стверджував, що особливих проблем у двосторонніх відносинах немає.
Форум