Доступність посилання

ТОП новини

Пекін, реагуючи на дані SIPRI про ядерний арсенал Китаю, нагадав про США


«Наша стратегія підтримує високий рівень стабільності, безперервності та передбачуваності» - заявили в МЗС Китаю
«Наша стратегія підтримує високий рівень стабільності, безперервності та передбачуваності» - заявили в МЗС Китаю

У Міністерстві закордонних справ Китаю відреагували на дослідження Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), у якому йдеться про те, що найшвидше свій ядерний арсенал розширює Китай.

«Документ під назвою «Національна оборона Китаю в нову еру» дуже чітко сформулював оборонну ядерну стратегію Китаю. Наша стратегія підтримує високий рівень стабільності, безперервності та передбачуваності», – сказав на брифінгу речник МЗС КНР Лінь Цзянь.

Водночас він рекомендував звернути увагу на значні інвестиції США в модернізацію своєї ядерної тріади, а також збільшення ядерного обміну та розширеного стримування.

«Це справжня проблема, яка матиме серйозний вплив на глобальну стратегічну стабільність», – заявив представник МЗС Китаю.

За останніми Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), найшвидше свій ядерний арсенал розширює Китай.

Згідно з доповіддю SIPRI, за останній рік усі дев’ять країн, які мають ядерну зброю – США, Росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, КНДР та Ізраїль – продовжили модернізацію своїх ядерних арсеналів, кілька з них розгорнули нові ядерні озброєння або системи, здатні нести ядерний заряд.

Росія та США мають майже 90% усієї ядерної зброї у світі, розміри їхніх запасів, ймовірно, «залишалися відносно стабільними» у 2023 році. За підрахунками SIPRI, до початку 2024 року Росія розгорнула приблизно на 36 боєголовок більше, ніж роком раніше.

Значно наростив свої ядерні сили Китай – із 410 боєголовок у січні 2023 року до 500 боєголовок до січня 2024 року, наголошується в доповіді SIPRI. За прогнозами аналітиків, китайський арсенал далі зростатиме. Передбачається, що до кінця десятиліття Китай може отримати «приблизно стільки ж міжконтинентальних балістичних ракет, скільки є у Росії та США», але кількість ядерних боєголовок у Пекіна, як і раніше, буде меншою, ніж у Москви та Вашингтона.

Форум

XS
SM
MD
LG