На Чорнобильській атомній станції, куди 14 лютого влучив російський дрон, рятувальники-верхолази проводять роботи щодо часткового розкривання конструкцій укриття та ліквідації одного осередку тління з північної сторони арки. Про це у телеграмі повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.
За даними служби, проводиться постійний моніторинг з використанням БпЛА з тепловізійними камерами та за допомогою ручних тепловізорів.
Радіаційний фон на проммайданчику Чорнобильської АЕС є у межах норми – загрози для населення немає, додають у ДСНС.
18 лютого ДСНС повідомляла про гасіння двох осередків тління утеплювача покрівлі.
Читайте також: Уряд спрямовує понад 1,5 млрд грн на підтримку в безпечному стані укриття ЧАЕС – Шмигаль
Російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив у ніч на 14 лютого в укриття зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції, повідомив президент Володимир Зеленський. За його словами, укриття на ЧАЕС було пошкоджене, пожежу загасили.
Згодом Зеленський заявив, що атака могла бути цілеспрямованою. За його словами, дрон летів на висоті 85 метрів, а радари не бачать цієї висоти.
Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Григорій Іщенко заявив, що «плачевних наслідків» на Чорнобильській АЕС вдалося уникнути.
Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило, що вночі на Чорнобильській АЕС прогримів вибух. Там також зазначили, що в дах саркофага АЕС врізався дрон, але не уточнили, чи це був російський дрон.
Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що не має точної інформації про атаку, але «не може бути й мови, щоб завдавалися удари по якихось об’єктах атомної інфраструктури», цитують російські ЗМІ. У Росії регулярно заперечують атаки на українські об’єкти, зокрема, цивільні.
Форум