Доступність посилання

ТОП новини

Переможниця виборів у Литві відмовилася від посади премʼєра і запропонувала нову кандидатуру


У другому турі парламентських виборів у Литві, що відбулися 27 жовтня, більшість голосів отримала опозиційна Соціал-демократична партія
У другому турі парламентських виборів у Литві, що відбулися 27 жовтня, більшість голосів отримала опозиційна Соціал-демократична партія

Соціал-демократична партія Литви, що перемогла на парламентських виборах, визначилася з новим кандидатом у прем’єр-міністри після відмови голови партії Вілії Блінкявічюте очолити уряд.

Блінкявічюте після засідання президії литовської Соціал-демократичної партії 30 жовтня повідомила, що вона не займе посаду прем’єр-міністра.

«Я не маю можливості бути прем’єр-міністеркою, зважаючи на мій вік і стан здоров’я. Я переконана, що майже 65-річному прем’єр-міністру було б важко виконувати свої обов’язки, тому що я пенсіонерка і за весь період виборів дуже оцінила, яка це буде відповідальна робота, наскільки потребує здоров’я та сили», – сказала Блінкявічюте.

Вона запропонувала на посаду очільника уряду колишнього лідера соціал-демократів запропонувала Ґінтаутаса Палуцкаса, і назвала його «найкращим кандидатом з необхідним досвідом і якостями для прем’єр-міністра».

У другому турі парламентських виборів у Литві, що відбулися 27 жовтня, більшість голосів отримала опозиційна Соціал-демократична партія.

За даними Центральної виборчої комісії, соціал-демократи за результатами двох турів можуть розраховувати на 52 із 141 місця в парламенті.

Правляча консервативна партія «Союз Вітчизни – Християнські демократи Литви» під керівництвом премʼєр-міністерки Інгріди Шімоніте посіла друге місце, попередньо отримавши 28 мандатів.

Раніше Соціал-демократична партія Литви оголосила про намір сформувати правлячу більшість із двома іншими опозиційними партіями – Демократичним союзом «В імʼя Литви» і «Союзом селян і "зелених" Литви».

Аналітики напередодні виборів зазначали, що при можливій зміні владної коаліції в Литві це не принесе істотних змін у зовнішню політику країни: позиція Литви щодо Росії і необхідності значних витрат на оборону збережеться.

Литва є одним із лідерів за обсягом допомоги Україні, а також за витратами на оборону – цьогоріч вона вже виділила на ці цілі 3,2% свого ВВП, що перевищує показник НАТО у 2%.

Форум

XS
SM
MD
LG