Три діючі атомні електростанції (АЕС) України сьогодні вранці знизили виробництво електроенергії після нових атак на енергетичну інфраструктуру країни, йдеться 28 листопада у заяві Генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Маріано Гроссі.
Вдруге менш ніж за два тижні Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська АЕС знизили рівень потужності в якості запобіжного заходу під час широкомасштабних військових дій в країні, в той час як на трьох обʼєктах пролунали сигнали повітряної тривоги, сказав Генеральний директор Гроссі.
У заяві зазначено, що на діючих АЕС загалом девʼять реакторів, і всі вони знизили потужність. Один реактор, на Рівненській АЕС, також був відключений від мережі. АЕС продовжували отримувати електроенергію ззовні, незважаючи на те, що Хмельницька АЕС втратила звʼязок з двома лініями електропередач.
«Енергетична інфраструктура України є надзвичайно крихкою та вразливою, що ставить ядерну безпеку під великий ризик. Я ще раз закликаю до максимальної військової стриманості в районах, де розташовані основні обʼєкти ядерної енергетики та інші обʼєкти, від яких вони залежать», – сказав Генеральний директор Гроссі.
Повідомлень про пряме пошкодження АЕС не надходило, але МАГАТЕ було поінформовано Україною, що удари в черговий раз вплинули на електричні підстанції, які станції використовують як для передачі, так і для отримання електроенергії за межами майданчика.
У ЗСУ раніше повідомляли про збиття 76 (з 85 запущених) крилатих ракет Х-101/«Калібр», трьох керованих авіаційних ракет Х-59/69 і 35 ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників невстановленого типу, а 62 дрони були «локаційно втрачені». Загалом Росія атакувала 188 засобами повітряного нападу.
За даними Повітряних сил ЗСУ, внаслідок атаки РФ було 12 влучань, переважно в об’єкти паливно-енергетичного сектору.
В Україні діють три АЕС: Рівненська атомна електростанція (4 енергоблоки), Південноукраїнська атомна електростанція (3 енергоблоки) і Хмельницька атомна електростанція (2 енергоблоки). Запорізька атомна електростанція окупована російськими військовими з 2022 року.
За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.
Форум