Доступність посилання

ТОП новини

Україна просить «друзів» у Сенаті США підтримати санкції проти «Північного потоку-2» – Зеленський


Голосування щодо санкцій проти «Північного потоку-2» має відбутися в Сенаті США до 14 січня
Голосування щодо санкцій проти «Північного потоку-2» має відбутися в Сенаті США до 14 січня

Україна просить «усіх своїх друзів» у Сенаті США підтримати законопроєкт, який передбачає введення санкцій проти газопроводу «Північний потік-2», заявив президент Володимир Зеленський.

Раніше повідомлялося, що голосування щодо санкцій має відбутися в Сенаті США до 14 січня. Цього тижня представник Держдепартаменту Нед Прайс заявив, що запропонований сенатором-республіканцем Тедом Крузом законопроєкт про санкції США щодо газопроводу «Північний потік-2» підірве відносини Вашингтона із союзниками. За його словами, обмеження не допоможуть захистити Україну.

«Дякую сенаторам США Чаку Шумеру (Демократична партія) і Теду Крузу (Республіканська партія) за згоду поставити на голосування зупинення російського «Північного потоку-2». Україна просить всіх своїх друзів у Сенаті США підтримати закон про захист енергетичної безпеки Європи S.3436», – написав Зеленський на своїй сторінці в твітері.

Законопроєкт Круза дає Конгресу можливість своїм рішенням запроваджувати санкції, від яких раніше відмовилася адміністрація Джо Байдена, – зокрема, проти компанії-власника газопроводу.

Паралельно на голосування може бути висунуто законопроєкт сенатора-демократа Боба Менендеса. Його пропозиції передбачають такі ж санкції, але тільки в тому разі, якщо Росія розпочне повномасштабне вторгнення в Україну.

Газопровід «Північний потік-2» вже добудований, але ще не запущений в експлуатацію. Зараз триває процес його сертифікації, якій перешкоджають невирішені юридичні питання. Сполучені Штати, Україна та кілька країн ЄС виступають проти реалізації проєкту. Адміністрація Байдена, щоб не загострювати відносини з Німеччиною, вирішила утриматися від санкцій, які безпосередньо зачіпають газопровід.

Росія, Німеччина, Австрія та інші учасники будівництва газопроводу стверджують, що проєкт має виключно економічний характер.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.
XS
SM
MD
LG