Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив низку змін в економіці. Ці кроки – ще одна відчайдушна спроба зупинити економічне падіння в країні.
Ось перелік основних змін за версією Business Insider:
- Девальвація курсу болівара аж на 95%. Нова валюта буде перейменована у «суверенний болівар» і деномінована – в цінах буде вказуватись на п'ять нулів менше.
- Замість теперішнього курсу в 250 000 болівар за долар, курс становитиме близько 6 мільйонів.
- Курс нового болівара буде прив'язано до урядової криптовалюти – petro.
- Курс суверенного болівара буде коливатись у відповідності до petro, курс якого, в свою чергу, прив'язано до змін у ціні на нафту.
Водночас Мадуро оголосив збільшення мінімальної заробітної плати на 3000%. Нова мінімальна зарплата становитиме приблизно 30 доларів США на місяць.
Уряд також планує припинити дію деяких субсидій на бензин і підняти ПДВ на 4%, сподіваючись заощадити близько 10 мільярдів доларів на рік.
Венесуела намагається застосувати нестандартні заходи, щоб стабілізувати економіку і зупинити інфляцію.
Віце-президент США Майк Пенс розкритикував нові заходи Мадуро.
«Народ Венесуели сплачує трагічну ціну за жахливу корупцію і тиранію режиму Мадуро – останні кроки лише ускладнять життя кожному венесуельцю. Ми закликаємо режим повернути свободу та демократію Венесуелі і дозволити надати допомогу тим в країні, хто страждає», – написав високопосадовець США у Twitter.
Відповідно до звіту МВФ, виданого минулого місяця, економіка Венесуели може скоротитись на 18% в 2018 році, а інфляція може досягти одного мільйона відсотків.
Більше 400 000 жителів Венесуели покинули країну і переїхали до сусіднього Еквадору через економічні негаразди. Бразилія надіслала військо на кордон з Венесуелою, щоб слідкувати за потоком біженців.