Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко хоче «озброїти» Трампа інформацією (світова преса)


Петро Порошенко (архівне фото)
Петро Порошенко (архівне фото)

Guardian та Newsweek роблять свої прогнози щодо візиту президента України Петра Порошенка до Овального кабінету. Washington Post публікує досьє на Костянтина Клімкіна – помічника Пола Манафорта, з яким він зустрівся за кілька тижнів до своєї гучної відставки з посади голови передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа. Wired досліджує, як Росія намагається перетворити всю Україну на лабораторію для кібервійни.

Американський президент Дональд Трамп має зустрітися з українським президентом Петром Порошенком у Вашингтоні, але ця зустріч, швидше за все, буде короткою і залишить без відповідей запитання щодо подальшої підтримки адміністрацією України, пише британська газета Guardian.

Ключовим питанням візиту залишатиметься, чи будуть США продовжувати тиснути на Росію за допомогою санкцій. Спікер Білого дому Шон Спайсер сказав, що гостя з України прийматиме віце-президент Майк Пенс, а потім вони удвох «зазирнуть» до Трампа та його радника з національної безпеки Герберта Раймонда МакМастера.

«Формат передбачає, що Трамп не зобов’язаний стояти навпроти Порошенка, що є нормою під час прийому закордонних лідерів-відвідувачів, і висловлюватися про взаємовідносини між країнами. Це передбачало б публічну позицію щодо військового вторгнення Росії в Україну та анексії Криму 2014 року, власне, того, чого він дотепер уникав, залишаючи завдання роз’яснення політики США держсекретареві та міністру оборони», – мовиться у матеріалі.

«Український президент «зазирне» до Дональда Трампа під час візиту у Вашингтон»

Американський тижневик Newsweek звертає увагу, що в офіційному Києві повідомили про намір Порошенка випередити російського президента Володимира Путіна і «озброїти» Трампа інформацією, аби той не став жертвою «несправедливості» з боку офіційної Москви.

Американська газета Washington Post публікує досьє на представника інтересів Пола Манафорта в Україні Костянтина Клімкіна, акцентуючи на тому, що той свого часу служив у російському війську і навчався у Військовому інституті при Міністерстві оборони у Москві, який чимало експертів вважають підготовчою базою для російських шпигунів.

Наразі, як повідомляють джерела видання, ним цікавиться комітет розвідки Сенату.

«Ніхто ніколи не говорив зі мною про роботу на розвідку – ані росіяни, ані українці, ані жодна інша країна», – запевнив газету Клімкін. Він розповів, що переїхав з Росії в Україну в 2005 році, але відмовився відповісти на запитання журналістів, чи став українським громадянином.

У листі, який Клімкін надіслав на адресу редакції через адвоката Манафорта, він зазначив, що його зустрічі з керівником кампанії тодішнього кандидата у президенти США Дональда Трампа торік у серпні – якраз тоді, коли розгорнулася дискусія про можливе втручання Росії у американські виборчі перегони, були суто «приватними візитами» і «жодним чином не стосувалися політики». Він та Манафорт, за його словами, під час тієї вечері, про яку раніше не згадували в медіа, «говорили про рахунки, за які не сплатили клієнти, ситуацію в Україні в цілому… та поточні новини».

«Та сама серпнева вечеря відбулася за два тижні до того, як Манафорт пішов у відставку»

Американське видання Wired робить детальний огляд «небачених» кібератак останніх років, здійснених російськими хакерами в Україні, які продемонстрували, що «нічне жахіття, в якому хакери зупиняють механізми, що рухають сучасний світ, стає дійсністю» і що воно швидко розповсюджується.

«Вони є складовою цифрового бліцкригу… Армія хакерів систематично підривала роботу майже кожного сектору: медіа, фінансів, транспорту, оборони, політики, енергетики. Хвиля за хвилею ці вторгнення видаляли дані, знищували комп’ютери і в деяких випадках паралізовували найбільш базові функції організацій», – йдеться у статті.

«Скажи мені, що тут кардинально не зміниться, коли ключові міста у половині штатів не мають електроенергії цілий місяць»

  • Зображення 16x9

    Ярослава Куцай

    Народилася в Києві. Закінчила бакалаврат Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, магістратуру Школи журналістики НаУКМА та Університет Ісландії за спеціальністю «Довкілля та природні ресурси». Публікувалася у низці українських суспільно-політичних тижневиків та інтернет-видань. Була репортером програми «Час» на 5 каналі, прес-секретарем Національного екологічного центру України. Автор статей для українського National Geographic. З 2014 по 2016 жила у Рейк’явіку, дописуючи в англомовні ісландські журнали та співпрацюючи як позаштатний кореспондент з українськими медіа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG