У Петербурзі у п’ятницю, 21 листопада, опозиційні активісти привітали українців з річницею Євромайдану. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, акція петербурзьких опозиціонерів складалася з двох частин: спочатку члени петербурзького осередку партії «Солідарність» та інших опозиційних організацій приїхали до консульства України. Вони принесли жовті і блакитні квіти і святково оформлене поздоровлення, яке передали співробітникам консульства, попередньо підписавши його.
Друга частина акції проходила вже на Невському проспекті Петербурга, де опозиціонери вишикувалися у ланцюг одиночних пікетів, що проходили під загальним гаслом: «Майдан, про який ви ніколи не чули».
«Ми хотіли розповісти петербуржцям, що український Євромайдан, якому сьогодні виповнився рік, це зовсім не те, що про нього розповідають по російському телебаченню. Ми хочемо нагадати, що Майдан зібрався не за дешеву ковбасу, а за честь і людську гідність: коли Янукович обіцяв українцям євроінтеграцію, а потім оголосив, що її не буде, люди відчули себе ображеними. Вони не захотіли більше терпіти корупцію, яка у них дістала буквально всіх, вони не захотіли терпіти владу, яка відкрито і нахабно їх обманює. Ось про це ми хочемо розповісти нашим співгромадянам – про гідність українців і про мирний характер їхнього протесту», – каже активістка «Солідарності» Людмила Дубова.
У активістів були плакати «Вітаємо Україну з Днем гідності і свободи!», «Росія і Україна – члени європейської сім’ї народів».
Біля українського консульства, і на Невському проспекті Петербурга до опозиціонерів підходило багато співробітників поліції, вони попереджали їх про те, що не можна порушувати порядок проведення неузгоджених акцій, переписували паспортні дані учасників пікетів, але їх проведенню не перешкоджали. Перехожі реагували по-різному: одні з інтересом читали плакати, інші висловлювали обурення.
У п’ятницю, 21 листопада, Україна відзначає День гідності і свободи. У період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули більш як сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.