Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко – чи не найбільш впливовий тіньовий гравець – Євген Кисельов


Євген Кисельов
Євген Кисельов
Відомий в Україні журналіст і телеведучий Євген Кисельов вважає, що Росія прагне максимально дестабілізувати ситуацію в Україні, зірвати вибори президента й переконати міжнародну спільноту у виправданості її агресивного сценарію щодо України. У цій ситуації, на думку Кисельова, чимало українських політиків намагаються використати події в країні, щоб закріпитися у владі. Зокрема, за словами журналіста, це може стосуватися і Юлії Тимошенко. З чим він пов'язує ці припущення, Євген Кисельов розповів в інтерв'ю Радіо Свобода.
Тимошенко дуже хоче повернутися до влади у тій чи іншій якості. Чи як президент, чи як прем’єр


– У будь-якому випадку, я розумію, що Тимошенко дуже хоче повернутися до влади у тій чи інший якості – чи як президент, чи як прем’єр-міністр. Всі соціологічні опитування показують, що на президентських виборах її шанси на перемогу дуже маленькі. Повинно статися якесь чудо. Боротьба за владу нікуди не зникла. Цілком імовірно, що люди, котрі, не називаючи прізвищ, прагнуть до влади, можуть скористатися ситуацією, що складається в країні, щоб спробувати впіймати рибку у мутній воді.

– То 25 травня виборів не буде?

– Ви зрозумійте, що мені дуже хочеться, щоб вибори відбулися. Бо в ситуації, коли в країні немає законно обраного президента, а є лише виконуючий обов’язки і, відповідно, всі керівники виконавчих органів влади мають оцей префікс «тимчасових виконувачів обовʼязки» – це ситуація нездорова. І відтягувати цю ситуацію – на чому прямо наполягала Росія, коли вона казала і буде казати, що, згідно з домовленостями від 21 лютого, президентські вибори мають відбутися не раніше грудня, – до грудня в Україні не буде легітимних органів влади? Це велика проблема. В будь-якому випадку, необхідно ще й ініціювати дострокові парламентські вибори. Парламентська кампанії має властивість консолідувати суспільство.

– На Вашу думку, як Дмитро Фірташ впливає на ці вибори в Україні?
Фірташ зараз на ситуацію в Києві не впливає ніяк, бо у нього тепер інші проблеми

– Я думаю, що Фірташ зараз на ситуацію в Києві не впливає ніяк, бо у нього тепер інші проблеми. Я думаю, що він зараз цілком зосереджений на тому, щоб добре підготуватися до судового процесу, який відбудеться у найближчий час у Відні. Він буде намагатися домогтися того, щоб його не екстрадували до Сполучених Штатів. Я думаю, що нічим іншим він зараз не зайнятий.

– Чи впливає на дії влади в Києві Юлія Тимошенко?
Вона – дуже впливовий, якщо не найбільш впливовий, тіньовий гравець, який здатний здійснювати тиск і на уряд, і на рішення Ради, і на адміністрацію президента

– На мою думку, Тимошенко не може не впливати на уряд, бо всі люди у владі, чи більшість з них, – це її призначенці. Зрозуміло, що за той час, коли вона була в ув’язненні, вона частково втратила контроль над своїми колишніми союзниками, наприклад, бо деякі з її колишніх радників, політтехнологів, як я знаю, від неї пішли. Але, тим не менше, вона – дуже впливовий, якщо не найбільш впливовий, тіньовий гравець, котрий здатний здійснювати тиск і на уряд, і на рішення Ради, і на адміністрацію президента – важелі влади, які мають великий вплив.

– Як Ви вважаєте, чи відбудуться переговори США, ЄС, Росії і України 17 квітня в Женеві, адже Росія погрожує, що вони можуть і не відбутися?
Росія хоче зробити стороною переговорів якого-небудь умовного Михайла Добкіна. І тим самим частково легитимізувавти лідерів сепаратистів

– Як виглядає, Росія хотіла б, щоб ці переговори відбувалися за її сценарієм. Судячи з усього, мова йде про те, щоб розіграти сценарій, схожий на переговори щодо Придністров’я. Лише там – формула «5+2», а тут може бути формула «3+2». Росія хоче зробити стороною переговорів якого-небудь умовного Михайла Добкіна чи, може, і ще когось, і тим самим частково легитимізувати лідерів сепаратистів на півдні та сході.

– На цей момент щодо розвитку подій на сході України чимало серйозних політиків, експертів кажуть, що Росія фактично вже вторглась в межі України і почалася війна.

– Почекайте, давайте не будемо драматизувати все. Я вважаю, що поки що мова йде не про повномасштабну війну. Це коли вже застосовується авіація, артилерія, рухаються танки. А поки мова йде про спецоперацію. Тут немає жодних сумнівів, бо коли подивитися на численні відео, фото, вже оприлюднені в інтернеті, де видно, як захоплювали державні установи в Слов’янську, Краматорську, у інших містах на сході України, то тут ясно видно: ось ці люди, які пристають до штурмувальників, цей проросійський натовп, агресивно налаштовані проросійські громадяни, а попереду – справжні професіонали, кадрові військові, добре екіпіровані, озброєні, котрі добре знають свою справу і котрі, згідно з розробленим планом, здійснюють оцю операцію з максимальної дестабілізації ситуації в регіоні.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG