Доступність посилання

ТОП новини

У США знову виступили на захист стеження в інтернеті


Джеймз Клаппер, архівне фото
Джеймз Клаппер, архівне фото
Директор Національної розвідки США Джеймз Клаппер знову виступив у суботу на захист таємної програми стеження за деякими користувачами інтернету й наполягав, що це і законно, і життєво важливо для національної безпеки.

Він підтвердив, що програму, відому за скороченням PRISM, розвідувальні служби США використовують для збирання даних про дії в інтернеті іноземних громадян поза межами США, здійснені через американських інтернет-провайдерів.

Цю програму схвалив спеціальний Суд у справах нагляду за зовнішньою розвідкою, і інтернет-провайдери знають про її здійснення, заявив Клаппер на телеканалі NBC News.

Крім того, він додав, що Агентство національної безпеки США вже попросило Міністерство юстиції порушити кримінальну справу за фактом витоку інформації про цю таємну програму в засоби інформації.

У п’ятницю на захист цієї програми, а також таємної програми збирання даних про телефонні розмови у США виступив президент Барак Обама. Щодо цієї другої програми він наголосив, що за нею «ніхто не слухає ваших розмов», фіксуються тільки номери телефонів і час розмови. За його словами, цінність цих програм полягає у відверненні терористичних нападів, і це варте «скромних зазіхань на право на недоторканність приватного життя».

Правозахисники різко засудили існування таких програм.

У четвер стало відомо про таємну програму моніторингу використання іноземцями з-поза меж США послуг інтернету дев’яти великих американських провайдерів, а в середу – про таку ж таємну програму збирання даних про номери і місце перебування співрозмовників усіх телефонних розмов усередині США і з закордонними абонентами в мережі принаймні одного з найбільших американських операторів зв’язку.
XS
SM
MD
LG