Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент проведе дебати щодо України


Страсбург - Ситуація зі справою Юлії Тимошенко та її вплив на українсько-європейські відносини – одна з тем пленарного засідання Європарламенту, що проходить у Страсбурзі. Дебати відбуватимуться на тлі минулотижневої домовленості голови парламенту ЄС Мартіна Шульца та Миколи Азарова, під час якої український прем'єр погодився на пропозицію надіслати додаткових лікарів для лікування Тимошенко і спостерігача на її другий судовий процес.

Із офіційною заявою щодо європейського бачення справи Юлії Тимошенко та інших представників колишнього українського уряду, у Європарламенті має у вівторок виступити віце-президент Єврокомісії, Верховний представник ЄС із питань спільної закордонної політики Катрін Аштон.

Тим часом, євродепутат від Болгарії Крістіан Вігенін зауважив Радіо Свобода, що у парламенті на ситуацію в Україні та можливі покращення у відносинах між Брюсселем та Києвом дивляться по-різному, тому й рішення пропонуватимуть різні.

«У Європарламенті існують різні думки щодо майбутнього України та її відносин з ЄС, – пояснює європарламентар. - Справді, є політики, що не хочуть зближення українців з Європою. Вони бояться, що надалі буде дуже складно прийняти від України заявку на вступ до співдружності. Але все залежить насамперед від реакції керівництва України. З державами-членами ЄС з центральної та східної Європи, а також із Західних Балкан була така ж ситуація. Але вони спромоглися на відповідні дії й рівнялися на тих, хто хотів інтеграції та зміцнення відносин з Євросоюзом».

Європарламентар від Португалії Ана Ґомез переконана, що «манера, з якою поводяться із Юлією Тимошенко та іншими політичними в’язнями, – не має виправдання. Окрім політичної помсти щодо пані Тимошенко, я не бачу інших причин. Ця справа затьмарює імідж України», – зауважує вона.

«Пояснювальна робота» спрацювала?

Інші парламентарі налаштовані дещо м’якше, особливо, після того, як минулого тижня у Брюсселі, так би мовити, «пояснювальну роботу» провів голова українського уряду Микола Азаров. Зокрема, Крістіан Вігенін зауважує, що «важливо, що українська влада підтверджує своє прагнення до зближення із ЄС та усвідомлює, наскільки боляче ці судові справи вдарили по репутації України, по нинішньому урядові та по всіх тих надіях на поглиблення відносин України та Євросоюзу».

Він, зокрема, погоджується з думкою, висловленою раніше українським прем’єром, що «кожного разу, як тільки Україна наближалася до вирішального кроку в бік ЄС, стається щось таке, що стає на заваді цим сподіванням».

Втім пан Вігенін додає, що «з іншого боку, очевидно, що версію чинного українського уряду щодо судового розгляду щодо Тимошенко, у Європейському Союзі європейські лідери не вважають вірогідною».

На думку болгарського парламентаря, «нині настав час для українського керівництва піти на рішучі дії. Ситуація може вийти з-під контролю і, як наслідок, на наступних виборах саме ті, що при владі, постраждають найбільше», – додає пан Вігенін.

За результатами обговорень, Європарламент має ухвалити резолюцію щодо України. Однак щодо остаточного варіанту цього документа депутати голосуватимуть у четвер.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG