Доступність посилання

ТОП новини

«Супер Маріо» починає боротьбу з борговою кризою в Італії


Новий прем’єр-міністр Італії Маріо Монті
Новий прем’єр-міністр Італії Маріо Монті
Рим – Новий прем’єр-міністр Італії Маріо Монті почав у понеділок консультації щодо формування тимчасового кабінету міністрів після відставки Сильвіо Берлусконі. Передбачають, що уряд буде сформований до кінця тижня і в четвер-п’ятницю отримає вотум довіри в парламенті. Завдання Монті та його команди технократів – вивести країну з боргової кризи і відновити її авторитет серед європейських партнерів. Хто він, новий провідник Італії, і які його рецепти для порятунку країни?

Потрібна людина на потрібному місці і в потрібний час. Багато хто сподівається, що у випадку із Маріо Монті так воно і буде. Уродженець північної Італії, 68-літній президент престижного міланського університету Бокконі вважається одним із найавторитетніших економістів країни. Монті знаний і шанований професіонал у політичних та фінансових колах євроспільноти, де його називають «супер Маріо».

Протягом 10 років (1994–2004) на посаді єврокомісара він завоював репутацію принципового і суворого чиновника, який віддано захищав європейський ринок від проявів нечесної конкуренції. Скрупульозного фахівця вважають носієм ідей, а не інтересів. Головним орієнтиром була і залишається для нього Європа.

«В особливо важкий для Італії час, за умов економічної скрути в Європі та у світі країна потребує змін та реформ. Італія повинна відновити свій авторитет і знову стати міцною, а не слабкою ланкою у Євросоюзі, в якому ми були серед засновників і в якому повинні відігравати провідну роль», – заявив у неділю прем’єр Маріо Монті, отримавши доручення на формування уряду національного порятунку.

Пріорітет – піднесення економіки

Скромний за характером і точний у висловлюваннях Маріо Монті коротко сформулював рецепт порятунку країни: відновити зростання економіки, звертаючи особливу увагу на соціальну справедливість. На його думку, економічному піднесенню Італії заважають численні пільги та привілеї різних соціальних категорій.

У понеділок зранку фінансові ринки стримано, але позитивно відреагували на призначення нового керівника в Італії. Минулого тижня зовнішні запозичення країни сягнули рекордних 7 відсотків річних, що й прискорило ухвалення чергового пакету антикризових заходів і відставку Сильвіо Берлусконі.

«Жорстокий і водночас стриманий підхід до реформ повинен супроводжуватися заходами для стимулювання економіки і нести надію на майбутнє. Шлях Маріо Монті буде абсолютно не простим. Він має докласти максимум зусиль для зменшення розриву між відсотками за облігаціями уряду Італії та Німеччини, бо з такими високими процентами на ринках зовнішніх запозичень гальмуються кредити, не надходять інвестиції, втрачаються робочі місця і зменшуються прибутки», – зазначив головний редактор Corriere della Sera Ферруччо де Бортолі.

Стриманий оптимізм

Уряд фахівців-технократів діятиме до весни 2013 року, коли за планом мають відбутися наступні парламентські вибори. Місцеві оглядачі коментують ситуацію зі стриманим оптимізмом. На думку журналіста Роберто Савіано, сформувати новий кабінет куди легше, ніж його утримати через постійні конфлікти і розбіжності між політичними силами в парламенті.

Серед населення панує тривога й оптимізм одночасно. Мало хто сприймає Маріо Монті як чарівника, котрий в один момент виведе країну із провального застою. Однак значна частина електорату тішиться тим, що нарешті позбулася скандального і суперечливого лідера.

«Я не можу сказати, чи буде Маріо Монті кращим або гіршим прем’єром. Ми ще нічого не знаємо. Важливо те, що ми звільнилися від Берлусконі», – говорить мешканець Рима.

Пан Берлусконі, як би хто не святкував його відставку, назвав свій вчинок «щедрим кроком» і заявив, що не залишає політики, а, навпаки, подвоїть свої зусилля для відновлення країни.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG