Mračna politička prošlost Južne Koreje obeležena je nizom moćnih vojnih lidera koji su više puta proglasili vanredno stanje.
Loženje uglja, drva i peleta, kao i izduvni gasovi iz automobila, su ključni razlozi zbog kojih je vazduh u Banjaluci tokom skoro cijelog novembra bio nezdrav za osjetljive grupe.
Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrije Mandića i potpredsjednik Vlade Nik Đeljošaj razmijenili su nove oštre optužbe na nacionalnoj osnovi, u sukobu koji traje duže od mjesec.
Rad starog i neefikasnog sistema javnog grijanja u ovoj opštini već decenijama sufinansira Vlada Kantona Sarajevo.
Oznaka "strani agent" mogla bi da postane zakonska obaveza za nevladin sektor ako Skupština Srbije usvoji predloženi akt o agentima stranog uticaja.
Energija, transport, bankarski sistem, finansijska tržišta, zdravstvo, voda za piće i otpadna voda, digitalna mreža, javna uprava, kao i proizvodnja, prerada i distribucija hrane su sektori koji čine kritičnu infrastrukturu Kosova.
Civilni danak u ratu Rusije protiv Ukrajine u stalnom je porastu od potpune invazije 2022. U međuvremenu, u Siriji su civili u povećanoj opasnosti dok Rusija pokušava pomoći vladi Bashara al-Assada da uzvrati na veliku ofanzivu protivnika -- i sačuvati poziciju Moskve na Bliskom istoku.
Demonstranti u Gruziji iznose zastrašujuće tvrdnje Gruzijskom servisu RSE o tom da ih je policija brutalno pretukla tokom demonstracija protiv vladine odluke da zaustavi pregovore o članstvu u EU.
Mnoštvo aktera, među kojima su i neke države, deluje u Siriji, gde se građanski rat rasplamsao posle munjevite ofanzive militanata.
Studenti više fakulteta u Beogradu i Novom Sadu blokiraju rad tih visokoškolskih ustanova, zahtevajući od nadležnih, između ostalog, procesuiranje odgovornih za smrt 15 osoba koje su poginule u padu betonske nadstrešnice sa Železničke stanice u Novom Sadu.
Dok Ministarstvo ekologije i održivog razvoja Crne Gore vjeruje da će poglavlje o ekologiji u pregovorima s EU biti zatvoreno do 2026. uz "snažnu političku volju i međunarodnu podršku", ono procjenjuje da će usklađivanje s evropskim standardima u ovom poglavlju koštati preko milijardu eura.
Ministri u Bosni i Hercegovini decenijama predlažu ključne zakone, a zastupnici ih usvajaju tek nakon što šefovi stranaka na sastancima po kafanama, stranačkim centralama, pa i svojim privatnim imanjima izglade sve detalje.
Učitajte više sadržaja...