Dok Ministarstvo ekologije i održivog razvoja Crne Gore vjeruje da će poglavlje o ekologiji u pregovorima s EU biti zatvoreno do 2026. uz "snažnu političku volju i međunarodnu podršku", ono procjenjuje da će usklađivanje s evropskim standardima u ovom poglavlju koštati preko milijardu eura.
Ministri u Bosni i Hercegovini decenijama predlažu ključne zakone, a zastupnici ih usvajaju tek nakon što šefovi stranaka na sastancima po kafanama, stranačkim centralama, pa i svojim privatnim imanjima izglade sve detalje.
Odbornici Skupštine Novog Sada odbili su smenu gradonačelnika Milana Đurića na sednici koja je 3. decembra održana na zahtev opozicije. Raspravu u sali i ispred zgrade Skupštine, gde su se okupili demonstranti, obeležili su novi incidenti.
Obećanje Kosova da neće rasporediti svoje snage bezbednosti na severu zemlje bez prethodnog odobrenja NATO-a i dalje je na snazi, iako se u međuvremenu mandat ovih snaga promenio, navodi za Radio Slobodna Evropa profesor međunarodnog prava na Univerzitetu u Prištini, Besfort Recaj.
Savez sirijskih pobunjenika predvođen Hajatom Tahrir al Šamom sprovodi iznenadnu ofanzivu na severozapadu Sirije protiv vlade predsednika Bašara el Asada. Šta je HTS i ko su njegovi saveznici?
Vladajuća Socijaldemokratska partija pobedila je na parlamentarnim izborima u Rumuniji, nedelju dana posle šokantne pobede kandidata krajnje desnice u prvom krugu predsedničkih izbora. Šta dalje?
Što duže radim u Ukrajini, to više vidim paralele sa Bosnom i Hercegovinom, kaže u intervjuu za RSE nekadašnja tužiteljka Haškog tribunala Carolyn Edgerton.
Slučaj paljenja automobila i poslovne zgrade u Kumanovu u vlasništvu osoba bliskih Demokratskoj uniji za integraciju je posljednji u nizu zabrinjavajućih incidenata koji mogu izazvati međuetničke tenzije.
Crna Gora nema registar dijaspore, niti tačan broj državljana koji žive u inostranstvu. Iako ih je popisom stanovništva iz 2023. registrovano oko 44.000, procjene Društva statističara i demografa Crne Gore ukazuju da oko 200.000 crnogorskih državljana živi u inostranstvu.
Ovaj trend započeo je pre 32 godine, tačnije od 1992. Srbija ima više umrlih nego rođenih, rekao je za RSE demograf Goran Penev.
Preživio je vijekove, gostio vojske i vojskovođe, sa njega je najljepši pogled na kanjon Une, a danas, na raskršću dvije države, Bosne i Hercegovine i Hrvatske, u ruševnom stanju čeka na obnovu.
Više od hiljadu vojnika iz Europske unije, Švicarske, Turske i Čilea decenijama čuva mir i sigurnost u Bosni i Hercegovini.
Učitajte više sadržaja...