Feribe i Ferhad dom u Teheranu zamijenili su neizvjesnim putem koji traje više od šest godina. Zbog ograničenja i neslobode u Iranu par koji je s islama prešao na kršćanstvo nije bio siguran u domovini.
Budvani 17. novembra po drugi put ove godine izlaze na izbore. To su četvrti lokalni izbori u zadnje četiri godine. U redovnim okolnostima Budvani bi toliko puta glasali tokom 16 godina.
U Srbiji postoji nekoliko kompanija u kojima rade platformski radnici. Neki su registrovani kao preduzetnici i plaćaju paušalni porez, ali većina je zaposlena preko posredničkih agencija kojima mesečno daju deo primanja.
Ruski rat protiv Ukrajine približava se još jednoj ključnoj prekretnici, pri čemu raste pritisak za prekid vatre ili mirovni dogovor, koji bi mogao pauzirati, ako ne i potpuno zaustaviti borbe nakon gotovo 33 mjeseca.
Kaspijski tuljani jedini su morski sisavci u Kaspijskom moru i ne žive nigdje drugdje. Početkom 20. stoljeća njihova populacija brojala je više od milion jedinki, a danas se procjenjuje na između 70.000 i 300.000.
RSE otkriva imovinu u Dubaiju vrijednu preko milion dolara u vlasništvu porodice ukrajinskog poslanika iz stranke predsjednika Zelenskog. Kupovina četiri luksuzna apartmana, daleko izvan njihovih zvaničnih prihoda, izaziva pitanja o porijeklu sredstava i poslovnim vezama s vojnim ugovorima.
Prema podacima iz poslednjeg godišnjeg izveštaja Agencije za zaštitu životne sredine o kvalitetu vazduha za 2023, najveći zagađivači vazduha, kada je reč o suspendovanim česticama, su individualna ložišta i toplane manje snage.
Umjesto solarnih panela – hercegovačka šikara. Tako danas izgledaju Zupci, kod Trebinja na jugu Bosne i Hercegovine, gdje je mađarska kompanija "Lugos Renewables" trebalo da gradi solarnu elektranu, najveću na Balkanu.
Iz Ministarstva pravde do objavljivanja intervjua nije stigao odgovor na upit Radija Slobodna Evropa zbog čega u radu na izmenama i dopunama Krivičnog zakonika nije prihvaćen predlog da se neovlašćeno objavljivanje intimnih snimaka na internetu uvede kao novo krivično delo.
Vođa "kondovske grupe" koja je 2001. godine izazvala krizu napadom na selo kod Skoplja bio je na kućnom odsustvu po odobrenju vlasti, iako je ranije tokom sličnog odustva pobjegao na Kosovo.
Neki od razloga zašto se već tri godine čeka dolazak Lidla u Crnu Goru je, prema riječima ekonomskog analitičara Mirze Muleškovića, malo tržište, kao i usklađivanje cijena sa smanjenjem marži koje je odredila vlada.
Izdavanje knjiga i časopisa u Federaciji BiH, jednom od entiteta u državi, nije moguće već mjesec, zbog blokiranog rada krovne nacionalne biblioteke u Bosni i Hercegovini.
Učitajte više sadržaja...
No media source currently available