Milioni Amerikanaca izlaze na birališta 5. novembra kako bi odabrali narednog predsjednika Sjedinjenih Država između demokratske kandidatkinje Kamale Harris i republikanskog predsjednika Donalda Trumpa.
Sociolog sa Fakulteta političkih nauka Zoran Stojiljković ocenjuje za RSE da je u demokratskim režimima normalna praksa preuzimanje odgovornosti za resor, u kome se desi takva tragedija, iako nema neposredne lične odgovornosti.
U javno dostupnim dokumentima državnih institucija u Srbiji nije moguće pronaći da Železnička stanica u Novom Sadu, gde je nakon pada nadstrešnice 1. novembra poginulo 14 ljudi, ima upotrebnu dozvolu.
Bosna i Hercegovina ima veliku priliku da pristupi Evropskoj uniji ali je treba iskoristiti jer ne znači da će ona vječno trajati, rekao je u intervjuu za RSE Davor Ivo Štir, šef Delegacije Evropskog parlamenta za BiH i Kosovo.
Amerikanci su počeli da glasaju na istorijskim predsjedničkim izborima na kojima su birači podeljeni i na nacionalnom nivou i u sedam država.
Američki predsjednički izbori zakazani za 5. novembar mogli bi značajno uticati na buduću politiku Vašingtona prema Iranu. Dok demokratska kandidatkinja Kamala Harris najavljuje kontinuitet diplomatije s određenom dozom opreza, bivši predsjednik Donald Trump vjerovatno bi usvojio oštriji stav.
Iako je Savjet za odbranu i bezbjednost prije dva mjeseca parlamentu dostavio predlog odluke o učešću crnogorskih vojnika u misiji vojne pomoći EU za podršku Ukrajini, Skupština, koja donosi konačnu odluku o učešću u misijama, još nije predlog stavila u proceduru.
Za stručni nadzor rekonstrukcije železničke pruge od Novog Sada do granice sa Mađarskom, projekta u okviru koga je rekonstruisana i Železnička stanica u Novom Sadu, bilo je angažovano više kompanija, među kojima i tri iz Mađarske.
U poslednjih 17 godina u Novom Sadu dogodile su se četiri velike nesreće u javnim prostorima u kojima je život izgubila 31. osoba.
Interkonektivne linije na granici između Kosova i Srbije su fizički operativne i aktivne, ali da bi se one koristile u komercijalnu svrhu važna je i njihova upotreba, kažu za RSE iz Kosovskog operatora za prenos i tržište električne energije.
Ukupna šteta nakon poplava i klizišta u BiH iznosi 270 miliona maraka (oko 138,5 miliona eura), podaci su Federalne uprave civilne zaštite.
Kamenolom od koga se nakon tragedije ograđuju svi nivoi vlasti, počeo je s radom 2002., a dokumenti, koje je RSE imao na uvid, pokazuju da je po svemu sudeći do 2008. imao dozvolu vlasti entiteta Federacija Bosne i Hercegovine.
Učitajte više sadržaja...