Viši sud u Novom Sadu saopštio je 11. aprila da je predmet u vezi optužnice za pad nadstrešnice na Železničkoj stanici u tom gradu, vratio na "dopunu istrage", prenela je agencija Beta.
U obrazloženju te odluke sud je naveo da je potrebno "bolje razjašnjenje stvari da bi se ispitala osnovanost optužnica".
"Naložena je naredba o dopuni istrage i ona je otpravljena iz suda nadležnom tužilaštvu, okrivljenima i braniocima. Oni nemaju pravo žalbe", saopštio je sud.
U padu nadstrešnice 1. novembra poginulo je 15 osoba, još jedna je preminula usled zadobijenih povreda četiri meseca kasnije.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu je 30. decembra podiglo optužnicu protiv 13 ljudi, pod sumnjom na propuste u rekonstrukciji nadstrešnice.
Među optuženima su bivši ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić i njegova pomoćnica Anita Dimoski, kao i bivša direktorka javnog preduzeća "Infrastrukture železnice Srbije" Jelena Tanasković.
U pritvoru je 10 optuženih, Vesić je na slobodi, dok su Tanasković i Dimoski u kućnom pritvoru.
Vrhovno javno tužilaštvo Srbije (VJTS) saopštilo 12. februara da je prenelo predmet o koruptivnim delima vezanim za radove na stanici Tužilaštvu za organizovani kriminal (TOK).
Nakon pada nadstrešnice u Novom Sadu, usledio je talas protesta u gradovima širom Srbije. Proteste predvode studenti koji više od četiri meseca blokiraju fakultete, zahtevajući odgovornost za pogibiju 16 ljudi.
Vlast, predvođena Srpskom naprednom strankom, osuđuje blokade i proteste.
Objavljivanje celokupne dokumentacije o rekonstrukciji Železničke stanice u Novom Sadu, u fokusu je studentskih zahteva, koje su podržali univerzitetski profesori, advokati, poljoprivrednici, zaposleni u IT sektoru i jedan broj prosvetnih radnika.