На тлі процесу вступу до НАТО у Швеції розгорнули пошиття прапорів із емблемою Північноатлантичного альянсу та активізували навчання військ.
Євросоюз пообіцяв надати Україні мільйон боєприпасів за рік – від березня 2023 року до березня 2024. Як саме заради досягнення цієї цілі розширювалися заводи в ЄС, чому в деяких ситуаціях збільшити виробництво не вдалося і як Брюссель зрештою відкоригував свою обіцянку Києву.
Поки армія РФ намагається отримати перевагу на полі бою, виснажені боями українські військові продовжують захищати рубежі попри брак снарядів та техніки.
«Сергій Котов» – ще один російський корабель, про знищення якого нині повідомила українська розвідка.
Більше штатів Америки проводять внутрішньопартійні вибори – «праймеріз» – у вівторок, 5 березня, ніж у будь-який інший день цьогорічного виборчого циклу. Відео «Голосу Америки».
НАТО вдалося до найбільших маневрів від часів Холодної війни в той час, як російські війська мають певні успіхи на Донбасі, наближаючись до кордонів Альянсу. Чи готові союзники захищати їх? Дивіться у відео.
Після Мар'їнки, що на Донеччині, російські війська намагаються рухатися у бік Курахового. Як живуть люди у громаді та селах, на підступах яких знаходяться російські війська? Про це у матеріалі Радіо Свобода.
Родичі та тисячі прихильників Олексія Навального попрощалися з російським опозиціонером у Москві 1 березня.
Два роки в захопленому Росією Мелітополі прожила багатодітна родина Корнієвських. Подружжя має чотирьох дітей, двоє з яких ще неповнолітні. З 16-річними двійнятами Софією і Артемом батьки наприкінці грудня змогли виїхати в Івано-Франківську область.
Куди підуть кошти, якщо Конгрес США схвалить новий пакет допомоги для України? І що саме затримує цей законодавчий процес?
Крим.Реалії поговорили з нею про події у Криму 2014 року. Як ці роки окупації рідного дому змінили її, чи вірить вона у визволення Криму, що можна зробити, щоб наблизити цю дату і про що вона мріє?
Погратися з котом, а якщо дуже сподобається – навіть забрати його додому відтепер можна у «кото-кафе» у Запоріжжі.
У Брюсселі кілька тисяч людей 25 лютого вийшли на марш на знак солідарності з українським народом з нагоди других роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Село Мощун на початку масштабного вторгнення Росії в Україну стало одним із форпостів, які допомогли українським військовим виграти битву за Київ. Українські війська звільнили Мощун від російських сил 21 березня
24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення Росії на територію України. Головні події двох років великої війни – дивіться у відео Радіо Свобода.
40% українців знадобиться гуманітарна підтримка в 2024 році, підрахували в ООН. Кошти на неї ще збирають, повідомила представниця Управління Верховного комісара з питань біженців ООН Кароліна Ліндхольм Біллінг.
Огляд військової допомоги, яка надійшла до України за весь період повномасштабного російського вторгнення.
З понад 3,7 мільйона українських внутрішніх переселенців 60% – безробітні та потребують фінансової підтримки. Через два роки з початку вторгнення ВПО обирають не переміщуватися далеко, а залишаються поблизу прифронтових територій.
Його рідну Кадіївку, що на Луганщині окупували 2014-го, тоді Микиті Горняку було 17 років. Вся його сім'я, окрім молодшого брата, дотримується проросійських поглядів.
Опозиція до правлячої партії в Україні звинувачує Офіс Президента у надмірному тиску на Парламент. Вбачає в цьому загрози – і під час повномасштабної війни і перед вступом України в ЄС.
Волонтери з команди моніторингу української спадщини Ukrainian Heritage Monitoring Lab фіксують руйнування внаслідок російських обстрілів українських культурних пам’яток.
«Танковий екіпаж – єдине ціле. Не навчишся – це твоє життя». Як рятують техніку від російських дронів танкісти 1-ї танкової бригади у Донецькій області – дивіться у відео.
Колектив Луганської обласної філармонії – двічі переселенець. У 2014 році частина музикантів виїхала з окупованого Росією Луганська. У 2015 році у Сєвєродонецьку вдалося відновити три колективи філармонії ‒ симфонічний оркестр, ансамбль пісні і танцю та музичний гурт.
Розсипане на землю українське збіжжя, гуманітарні вантажі в черзі, затори з вантажівок в кілька десятків кілометрів: такий нині має вигляд українсько-польський кордон.
На Алеї Героїв Небесної сотні у Києві відбулося ушанування пам’яті загиблих учасників Революції гідності. Квіти та лампадки до місцевого храму принесли родичі загиблих, поліцейські, а також військовослужбовці.
На алеї Героїв Небесної сотні у Києві відбувся церемоніал вшанування пам’яті загиблих 10 років тому учасників Революції гідності.
Перформанс під звуки сирени, картина з продуктового набору для біженців і книга про українських мігрантів, – так через творчість двічі переселенка Дар’я Калашникова розповідає іноземцям про війну в Україні. Дівчина – одна з організаторів Євромайдану у Луганську.
Союзники України моделюють світ, у якому США відступають. Так підсумки Мюнхенської безпекової конференції, що пройшла цими вихідними, – підбиває західне видання «Блумберг».
Коли Україна отримає F-16? Чи можливі мирні переговори з Росією? Про це і не тільки кореспондентка Радіо Свобода Зоряна Степаненко запитала прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте.
БІЛЬШЕ