Ракетний удар під час зйомки, ноші з полеглим бійцем після штурму, поїздка на звільнений Зміїний: які моменти за роки роботи на лінії фронту найбільше запам’яталося воєнкорам Радіо Свобода?
Він повернувся з мирної Чехії, залишивши за кордоном дружину та доньку, аби стати до лав ЗСУ. І піти не просто у військо, а у підрозділ, який чи не найчастіше стикається із ворогом – 3-й окремий полк спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго.
Сотні авіабомб, ракет, артилерійських снарядів та дронів-камікадзе: останній тиждень військові РФ стирають з лиця землі прикордоння на Сумщині.
Голосування на виборах президента Росії супроводжувалося піснями, підпалами, маскарадними костюмами і зеленкою. Кремль, однак, намагався створити радісну та піднесену атмосферу навколо виборів президента. Чи вдалося - подивіться.
Володимир Путін готовий продовжити своє понад двадцятирічне правління Росією
Торське на лиманському фронті щотижня штурмують російські війка, від села до позицій армії РФ – лише 2 з половиною кілометри. Селище Торське російські війська намагаються захопити для просування в бік Лиману. Днями екіпажі Національної поліції «Білий янгол» привезли туди хліб для місцевих.
Російські військові почали все частіше атакувати Вугледар на Донеччині, причому авіабомбами. Після захоплення Авдіївки саме Вугледарський напрямок військові експерти називають таким, де намагається прорватися російська армія.
Російські війська докладають великих зусиль, аби наблизитися до міста Часів Яр, яке розташоване на захід від Бахмута. Штурмувати намагаються з флангів, тож найзапекліші бої відбуваються у напрямку Богданівки та Іванівського.
16 березня 2014 року в окупованому Росією Криму пройшов незаконний референдум, до цього військові РФ без розпізнавальних знаків захопили громадські будівлі та військові об'єкти
На тимчасово окупованих територіях України відбулися незаконні дострокові вибори президента Росії. За голосами виборців приходили до них додому, голосування проходило просто на вулицях, а також в окопах.
«Укрзалізниця» вперше показала вагони, якими уже 2 роки евакуйовують поранених бійців. Це така собі лікарня на колесах, яка працює автономно від генератора й забезпечує безперервне надання медичної допомоги під час транспортування. Є навіть вагони-реанімації з кисневими станціями.
Побратими співробітника ТЦК, на якого напали з сокирою на Буковині, впізнали у потерпілому важко пораненого ветерана війни. На скандальному відео в соцмережах військового навмисне збиває автомобіль, а потім цивільні кидаються на нього з сокирою.
За офіційними даними, у результаті російського обстрілу міста загинули щонайменше 16 людей, понад 50 – постраждали.
Втратила все, що мала, а тепер живе на Волині, шиє сумки для дронів. Жінка, яка пережила блокаду Маріуполя та дивом вирвалась з охопленого війною міста – відкрила в Луцьку майстерню з виготовлення військового спорядження.
Під час Майдану 2014-го Назарові Янкевичу було 9 років. Сімнадцять виповнилося йому, коли Росія пішла проти України великою війною.
На Авдіївському напрямку екіпаж бойової машини піхоти Bradley, яку передали ЗСУ США, вступив у бій із російським танком та знищив його.
В планах – побудувати укріплення уздовж усієї лінії фронту з Росією, а це майже 1200 кілометрів.
Майже 32 тисячі українців вважаються зниклими безвісти за особливих обставин. Це – люди, які пропали за останні 10 років, відколи Росія напала на Україну. Пошуком зниклих займаються українські правоохоронці з допомогою міжнародних організацій.
Швеція після двохсот років нейтралітету приєдналася до НАТО. У штаб-квартирі Альянсу, який тепер налічує 32 союзники, урочисто підняли її прапор. На церемонії був присутній шведський прем'єр, кронпринцеса Вікторія, з боку НАТО – генсекретар Столтенберг.
Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» здобув головну нагороду у світі кіно – премію «Оскар». Це сталося на церемонії нагородження, яка вночі 11 березня за Києвом відбулася в американському місті Лос-Анджелесі
Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав «Оскар» у категорії «найкращий документальний фільм». Це перший в історії «Оскар» України Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка і журналістка Василіса Степаненко.
Фільм «20 днів у Маріуполі» потрапив у шорт-лист у номінації «Найкращий документальний фільм». Картина українського журналіста Мстислава Чернова розповідає про вторгнення російської армії до Маріуполя.
Повномасштабна війна Росії проти України змінила ставлення до космічної галузі у світі. Як у російсько-українській війні використовуються космічні технології, про розвідку у космосі у цілях війни та протидію Росії.
На тлі процесу вступу до НАТО у Швеції розгорнули пошиття прапорів із емблемою Північноатлантичного альянсу та активізували навчання військ.
Євросоюз пообіцяв надати Україні мільйон боєприпасів за рік – від березня 2023 року до березня 2024. Як саме заради досягнення цієї цілі розширювалися заводи в ЄС, чому в деяких ситуаціях збільшити виробництво не вдалося і як Брюссель зрештою відкоригував свою обіцянку Києву.
Поки армія РФ намагається отримати перевагу на полі бою, виснажені боями українські військові продовжують захищати рубежі попри брак снарядів та техніки.
«Сергій Котов» – ще один російський корабель, про знищення якого нині повідомила українська розвідка.
Більше штатів Америки проводять внутрішньопартійні вибори – «праймеріз» – у вівторок, 5 березня, ніж у будь-який інший день цьогорічного виборчого циклу. Відео «Голосу Америки».
БІЛЬШЕ