Крим.Реалії поговорили з нею про події у Криму 2014 року. Як ці роки окупації рідного дому змінили її, чи вірить вона у визволення Криму, що можна зробити, щоб наблизити цю дату і про що вона мріє?
Погратися з котом, а якщо дуже сподобається – навіть забрати його додому відтепер можна у «кото-кафе» у Запоріжжі.
У Брюсселі кілька тисяч людей 25 лютого вийшли на марш на знак солідарності з українським народом з нагоди других роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Село Мощун на початку масштабного вторгнення Росії в Україну стало одним із форпостів, які допомогли українським військовим виграти битву за Київ. Українські війська звільнили Мощун від російських сил 21 березня
24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення Росії на територію України. Головні події двох років великої війни – дивіться у відео Радіо Свобода.
40% українців знадобиться гуманітарна підтримка в 2024 році, підрахували в ООН. Кошти на неї ще збирають, повідомила представниця Управління Верховного комісара з питань біженців ООН Кароліна Ліндхольм Біллінг.
Огляд військової допомоги, яка надійшла до України за весь період повномасштабного російського вторгнення.
З понад 3,7 мільйона українських внутрішніх переселенців 60% – безробітні та потребують фінансової підтримки. Через два роки з початку вторгнення ВПО обирають не переміщуватися далеко, а залишаються поблизу прифронтових територій.
Його рідну Кадіївку, що на Луганщині окупували 2014-го, тоді Микиті Горняку було 17 років. Вся його сім'я, окрім молодшого брата, дотримується проросійських поглядів.
Опозиція до правлячої партії в Україні звинувачує Офіс Президента у надмірному тиску на Парламент. Вбачає в цьому загрози – і під час повномасштабної війни і перед вступом України в ЄС.
Волонтери з команди моніторингу української спадщини Ukrainian Heritage Monitoring Lab фіксують руйнування внаслідок російських обстрілів українських культурних пам’яток.
«Танковий екіпаж – єдине ціле. Не навчишся – це твоє життя». Як рятують техніку від російських дронів танкісти 1-ї танкової бригади у Донецькій області – дивіться у відео.
Колектив Луганської обласної філармонії – двічі переселенець. У 2014 році частина музикантів виїхала з окупованого Росією Луганська. У 2015 році у Сєвєродонецьку вдалося відновити три колективи філармонії ‒ симфонічний оркестр, ансамбль пісні і танцю та музичний гурт.
Розсипане на землю українське збіжжя, гуманітарні вантажі в черзі, затори з вантажівок в кілька десятків кілометрів: такий нині має вигляд українсько-польський кордон.
На Алеї Героїв Небесної сотні у Києві відбулося ушанування пам’яті загиблих учасників Революції гідності. Квіти та лампадки до місцевого храму принесли родичі загиблих, поліцейські, а також військовослужбовці.
На алеї Героїв Небесної сотні у Києві відбувся церемоніал вшанування пам’яті загиблих 10 років тому учасників Революції гідності.
Перформанс під звуки сирени, картина з продуктового набору для біженців і книга про українських мігрантів, – так через творчість двічі переселенка Дар’я Калашникова розповідає іноземцям про війну в Україні. Дівчина – одна з організаторів Євромайдану у Луганську.
Союзники України моделюють світ, у якому США відступають. Так підсумки Мюнхенської безпекової конференції, що пройшла цими вихідними, – підбиває західне видання «Блумберг».
Коли Україна отримає F-16? Чи можливі мирні переговори з Росією? Про це і не тільки кореспондентка Радіо Свобода Зоряна Степаненко запитала прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте.
По всій Україні стабільною лишається висока необхідність у донорській крові. Потреби динамічні і змінюються щодня залежно від обставин. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Відомство щотижня публікує перелік обласних центрів, де особливо чекають на донорів.
Залишилася одна з двома дітьми після загибелі чоловіка, який захищав Україну, пережила знищення Маріуполя, тікала з трьома дітьми від окупаційних військ – такими історіями діляться біженки в «Клубі українських жінок» у Варашаві.
Після трьох годин спілкування з кіньми бійці ЗСУ виходять із занять зовсім іншими людьми. Так про іпотерапію розповідає керівниця реабілітаційного центру «Спірит» Ганна Бураго. За півтора року роботи центр допоміг покращити психологічний стан 900 бійцям.
14 лютого Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що російський великий десантний корабель «Цезар Куніков» біля берегів окупованого Криму неподалік Алупки знищили ударні морські дрони Magura V5.
Російські військові за останні чотири тижні скинули понад шістсот авіабомб на Авдіївку, що перебуває у напівоточенні російських військ. Це стверджує головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов. Активні бої під Авдіївкою точаться із осені 2023 року.
Позбутися газової залежності від Росії прагнуть уже й традиційно найзалежніші країни. Австрія, де частка російського газу в грудні сягнула рекордних 98-ми відсотків, оголосила про наміри розірвати контракт із «Газпропом» – міністерка енергетики доручила аналітикам вивчити можливості.
В інтерв’ю Радіо Свобода воєнний аналітик Том Купер поділився власними думками, щодо можливого нападу Росії на країни НАТО, а також нинішньої військові спроможності Росії у війні з Україною.
Новітні артилерійські системи Archer або «Лучник», які надала Швеція Україні у листопаді минулого року, ЗСУ використовують на Донецькому напрямку для точних ударів по російських силах. Військові називають головну перевагу – швидкість.
Цього року у НАТО має вперше за 10 років змінитися керівництво. Північноатлантичний альянс уникав змін через російську агресію в Україні, проте чинний генсекретар Єнс Столтенберґ відмовився від наступних подовжень його мандату і займатиме свою посаду лише до 1 жовтня
Рятуючись від війни й окупації, 10 тисяч українців щомісяця перетинали російсько-латвійський кордон, за даними посла України в Латвії Анатолія Куцевола. Частина з них мігрували в інші європейські країни, а прихисток у Латвії знайшли майже 33 тисячі українців
Спеціальна група волонтерів приїжджає у прифронтові села у Донецькій області, щоб допомогти дітям з особливими освітніми потребам
БІЛЬШЕ