Серед нагороджених – «кіборги» та батьки і дружини загиблих героїв
У київській спеціалізованій школі № 53 відкрили меморіальну дошку випускнику навчального закладу, герою-«кіборгу» Євгену Яцині.
«Коли хтось каже, що він не боїться, він або бреше, або у нього не все в порядку з головою. Бог дав нам страх як реакцію на небезпеку»
«Не за «льготи» йдуть воювати, люди йдуть захищати країну свою»
«Через метеостанцію можна було заходити в Донецький аеропорт, оминаючи сепаратистський блокпост»
Микола Коханівський, командир добровольчого батальйону «ОУН» з позивним «Буревій» тримав оборону метеостанції біля Донецького аеропорту з початку 2015 року
«Ми бачили, як собаки їдять тіла. А чого ви чекали? Це – війна»
«Ми спали у рентген-апаратах. Тільки там можна було знайти безпеку»
«Ми так звикли до хаотичного вогню сепаратистів, що просто не реагували»
«Моторола» казав: «Ну, вбий же нарешті цього гранатометника. Скільки можна?», я так сміявся: ось вона, слава, прийшла, мої заслуги ворог нарешті оцінив»
Підполковник Олег Кузьміних брав участь в обороні Донецького аеропорту
Михайло Кучеренко військовослужбовець 74 окремого розвідувального батальйону Збройних сил України. Його позивний — Поліглот. Він був в аеропорту Донецька 2 ротації — в жовтні й листопаді 2014 року.
«Деякі поранені вибиралися групками. Вони якось повилазили з-під уламків у ту ніч, коли наші залишили аеропорт»
«Прямою наводкою бив танк, а у нас була тільки стрілецька зброя» – Олег Марінченко
Наказ про відхід засмутив, але це вже було необхідно робити, тому що від терміналу залишилися одні руїни – військовий лікар
«Я знав дуже багато загиблих, бо ніс з ними службу 17 днів»
«Бійці запитали, чи можна стріляти по церкві. Там була снайперша»
Дев'ятикласниця Надія Селезньова у 1943-му стала зв'язківцем, а фізик-ядерник Дмитро Сорока у 2014-му захищав Донецький аеропорт
Кореспондент проекту Радіо Свобода «Настоящее время» Шахіда Якуб повернулася з відрядження із окупованої частини Донбасу, де знімала документальний фільм – про Донецький аеропорт і про бої, які велися за контроль над цим об'єктом.
«Я знаю, що якби ми тоді здали аеропорт, то вони пішли б далі»
«Аеропорт дав нам час для підготовки» – «кіборг»
«У російських новинах розповідали, що аеропорт уже взяли «ополчєнци» – на відео вони ходили по «Метро» і робили вигляд, що то був новий термінал»
Віталій «Чєрдак» – боєць 79-ї окремої аеромобільної бригади. У вересні-жовтні він захищав Донецький аеропорт, стоячи на обороні летовища 10 днів.
Герої, що тримали оборону Донецького аеропорту – на світлинах російського журналіста і фотографа Сергія Лойка.
У Пісках під Донецьком одружилися журналістка і «кіборг». Боєць підрозділу «Карпатська Січ» Валерія залишила роботу і поїхала воювати добровольцем. Тут, на лінії фронту, вона зустріла своє кохання.
Бійці 95-ї окремої аеромобільної бригади повертаються в Житомир. Частина військових демобілізовані, інші – їдуть у відпустку. 11 березня в столиці їх з квітами та національною символікою зустрічали кияни та рідня. За час АТО бійці бригади побували в Донецькому аеропорту, на Карачуні, в Пісках.
«Кожен повинен усвідомити, що доки ми не виженемо Росію зі своєї території, не вженемо їх в землю, вони вганятимуть в землю нас»
Житомирянин Валерій Логінов – офіцер 95-ї окремої аеромобільної бригади. До лав ЗСУ його призвали 11 березня 2014 року. «Кіборг» з позивним «Аскольд» протягом кількох місяців утримував Донецький аеропорт.
«Ми тримались, завдяки якимось внутрішнім силам і вірі у те, що з нами Бог, і що ми все робимо так, як належить» – «кіборг» Микола Тихонов
Фотографії Миколи Тихонова, добровольця батальйону «Карпатська Січ», який воював у «новому» терміналі Донецького аеропорту, прибувши туди 30 грудня.
БІЛЬШЕ