«Насправді, еміграція – це також така свого роду особиста війна із самою собою. Складно, коли в тебе все було добре, а тут потрібно все починати з нуля», – розповідає Андріана Пущак, яка майже два роки тому знайшла прихисток у США. Сюди вона переїхала разом з донькою.
У Сполучених Штатах жінка проводить онлайн-навчання та курси з перманентного макіяжу. Раніше, в Україні, вона мала свій салон. Днями (12 квітня) біженка стала першою українкою, яка виборола головну корону в своїй категорії в престижному конкурсі краси Ms/Mrs Universe Pageant («Міс/Місіс Всесвіт»), увійшла у трійку прихильників народного вибору і отримала титул Першої віце-міс США.
Своїм досвідом міграції, участю в конкурсі та підтримкою України Андріана поділилася із проєктом Радіо Свобода «Ти як?».
Початок великої війни Андріана Пущак зустріла у Львові, де близько десяти років працювала у б’юті-сфері. Жінка мала свій салон краси і проводила навчання з перманентного макіяжу. У березні 2022-го вона з донькою виїхала в Іспанію, де прожила рік.
В дитинстві я завжди мріяла переїхати в Америку
«Дівчата, які приїжджали з різних країн – наші українки – на навчання до Львова, вони мене підтримали, коли почалася війна. Я переїхала в Іспанію, по-факту, до своєї підписниці. Проживши рік в ЄС, я зрозуміла, що мені просто хочеться якихось більших можливостей. І в дитинстві я завжди мріяла переїхати в Америку. В Америку мені зробила документи також моя підписниця. Люди є свої всюди, розкидані по світу, на жаль», – розповідає біженка.
«За кордоном все набагато важче»
Майже два роки Андріана живе у Маямі. Тут вона з донькою перебуває за програмою United for Ukraine (U4U).
Цю програму запровадили у квітні 2022-го, щоб громадяни України могли знайти прихисток у Штатах через російську агресію. Для цього біженці з України повинні були заручитися підтримкою громадянина США, який погоджувався надавати їм фінансову допомогу на час перебування у країні. У січні 2025 року Служба громадянства та імміграції США оголосила про припинення прийому нових заявок на участь у U4U до перегляду адміністрацією Дональда Трампа всіх гуманітарних програм для біженців.
У США українка проводить онлайн-навчання та курси з перманентного макіяжу. У планах жінки – випустити власний бренд косметики для волосся. А її донька відвідує місцеву школу і навчається у третьому класі.
«Насправді, еміграція – це також така свого роду особиста війна із самою собою, тому що дуже складно, коли в тебе все було добре, а тут потрібно все починати з нуля. Я завжди думала раніше, що наші українці, які виїжджають за кордон, вони живуть краще, ніж ми в Україні. І коли я пожила перший рік за кордоном, в Іспанії, я зрозуміла, що в нашій країні люди дуже добре живуть і мають багато можливостей. За кордоном все набагато важче. Але тут я розкрутилася вже як інфлюенсер – і моя б’юті-сфера переросла в щось більш медійне», – каже Андріана.
Ти говориш з чужими людьми, а враження, що ти знаєш їх все життя
Також жінка проводить бранчі для українських б’юті-майстрів у різних штатах та долучається до акцій на підтримку України: «Нещодавно я їздила в інше місто, це було три роки повномасштабного вторгнення, ми проїжджали з донькою по дорозі, я побачила наші українські прапори, наших людей. І ми зупинилися, познайомилися. Хоча це дуже маленьке селище, я навіть не думала, що там можу зустріти так багато наших людей. Ти говориш з чужими людьми, а враження, що ти знаєш їх все життя. Мені здається, що я не відчувала такого єднання навіть в Україні з нашими людьми, як це є тут. І от в той момент ви розумієте: де б ти не була, в іншому кінці світу ти зустрічаєш наших людей, ти їх не знаєш, але у всіх один біль і у всіх одна місія – говорити про Україну тут».
«Українська краса – це сила нашої нації»
Андріана розповідає, що у школі та в університеті брала участь у конкурсах краси та отримувала призові місця. В дорослому віці змагалася вже у професійних закордонних конкурсах з перманентного макіяжу.
І ось тепер, у США теж вирішила позмагатися і за їхню корону.
«Я побачила рекламу, що буде конкурс, що можна ще подати заявку. З цього все почалося. Я в останній вагон потрапила на цей конкурс, коли всі були зареєстровані, і готувалася лише два тижні», – каже українка.
Попри те, що Андріана знайшла прихисток у Флориді, представляла штат Іллінойс.
Розповідає, заявку можна подавати як від регіону, де ти живеш, так і від того, з яким маєш зв’язок. В Іллінойсі після початку великої війни прихисток знайшли батьки жінки.
Найскладніше їй було підготувати візитівку англійською, оскільки мовою вільно не володіє. Це – півторахвилинний ролик з розповіддю про себе, який не можна редагувати чи монтувати.
Своєю історією ти можеш мотивувати і надихнути інших жінок
«Я розповідала про те, що я займалася десять років бальними танцями, що завжди хотіла бути на сцені, що в Україні в мене був свій салон краси, але через повномасштабне вторгнення я переїхала до США, де мені довелося починати все з нуля, все спочатку. Але я вірю, що наша українська краса – це не лише краса, це і наша сила, сила нашої нації. І те, що своєю історією ти можеш мотивувати і надихнути інших жінок», – розповідає Андріана.
Серед інших конкурсів – позування перед камерою, дефіле у купальниках, вечірніх сукнях і національному костюмі штату, каже вона:
«Я представляла штат Іллінойс і, символічно, у мене були в короні колоски пшениці, золоті рукавички і червоні пташки на рукавичках, на шиї, червона сукня також. Мені було так приємно, що я несла пшеницю в руках».
За результатами змагань Андріана Пущак здобула головну корону Америки у конкурсі Miss Petite Universe USA 2025 («Міс Маленький Всесвіт США 2025») в категорії 30+ зі зростом до 167 сантиметрів, увійшла у трійку королев у номінації «Народний вибір» та отримала титул Першої віце-міс США.
«Була конкуренція, звичайно, не було чіткого розуміння, хто перший, але те, що я буду в фаворитах, це я розуміла. До мене підходили звичайні люди, учасниці, фотографуватися, у нас були класні вбрання, сильні стилісти, візажист, серед них – українка. У нас була сильна команда, ми дуже готувалися. Тому мені було приємно, звичайно, все це було заради моєї донечки. Коли я приїхала додому, я одягла їй корону, я бачила ці її очі», – розповідає українка.
Після конкурсу, каже Андріана, з нею зв’язався один з благодійних американських фондів, який робить сучасні протези і надає реабілітацію українцям, які постраждали від війни, з пропозицією долучитися до їхньої роботи. Зізнається, на цю пропозицію погодиться охоче.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення у США знайшли прихисток близько пів мільйонів українців, повідомляє видання CBS з посиланням на дані Департаменту внутрішньої безпеки країни.
Форум